Įvairenybės

Kaip atsikratyti nepageidaujamos skolos?

Visų pirma reikėtų pabrėžti, kad šiame straipsnyje bus kalbama apie skolas susidariusias imant greitąsias paskolas. Turbūt daugelis yra skaitę, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidėjusios ekonominės krizės viena iš priežasčių buvo neprotingas greitųjų kreditų valdymas. Didėjant nedarbo lygiui šalyje, ši problema tampa grėsme ir Lietuvos gyventojams. Taigi pamaniau, jog būtu įdomu parašyti apie tai kaip „prisidirbus“ skolos, ja atsikratyti.

Ši problema nėra tik neatsakingų įmonių kaltė. Paprastai jų teikiamas greitas kreditas žmonėms tampa finansine priklausomybe, nes neapskaičiavus patiriamų išlaidų, gaunamas nuostolis asmeniniame biudžete. Taigi pateikiu 5 patarimus kaip sumažinti turimą skolą:

·         Prisižadėkite sau nepiktnaudžiauti greitomis paskolomis. Šis aspektas yra labiau psichologinis, kaip ir žmonės turintiems lošimo ar alkoholizmo problemų, Jums reikia pripažinti, kad esate priklausomi nuo paskolų ėmimo.

·         Susidarykite planą, kaip jūsų finansinis gyvenimas atrodys be kredito.

·         Kas mėnesį formuokite savo biudžetą. Panaikinkite nereikalingas išlaidas. Pvz.: atsisakykite apsilankymų klubuose, važinėkite viešuoju transportu.

·         Išanalizuokite kodėl pasiėmėte paskolą. Kitais žodžiais sakant išsiaiškinkite kas jus privedė prie esamos krizės. Šitai išsiaiškinus Jums bus lengviau valdyti savo pinigus ir skolintis tik tada, kada tai yra neišvengiama

·         Išsiugdykite įprotį kas mėnesį sutaupyti tam tikrą sumą pinigų, kuria galėsite dengti turimą skolą.

Atlikus šiuos penkis žingsnius svarbu susitikti su paskolą teikiančios įmonės atstovais. Lietuvoje man asmeniškai neteko susidurti su sukčiaujančiomis įmonėmis, aišku aš kalbu apie didžiąsias organizacijas: kreditas5000, credit 24 ir kitos. Susitikime Jums reikia tartis dėl tūrimų skolų sujungimo arba kitaip konsolidacijos. Šiame procese yra sujungiamos visos turimos skolas, taip pat sudaromas visų skolų grąžinimo planas bei sutariama dėl mažesnių palūkanų. Savaime suprantama sudarius šiuos planus reikia griežtai jų laikytis. Šioje vietoje galite prisiminti Lietuvišką patarlę trečias kartas nemeluoja. Nesilaikydami plano greičiausiai sulauksite antstolių apsilankymo.

Dažniausiais atvejais kredito paslaugas teikiančios įmonės nėra kaltos dėl Jūsų skolų. Greitos paskolas yra trumpalaikis finansinis įrankis padedantis valdyti asmeninį biudžetą. Visgi tai nėra tinkama priemonė spręsti nuolatinėms problemoms.
credit 24