Medicina / Sveikata

Kaip atsikratyti svorio?

Vasara jau visai ne už kalnų ir dažnai mintyse kyla klausimas kaip numesti svorio. Juk taip norėtųsi nuvažiavus prie ežero ar į pajūrį be sąžinės graužaties nusimesti kiek laisvokus drabužius ir apsivilkti dailiausią maudymosi kostiumėlį, kuris pabrėžtų grakščias kūno linijas. Tačiau jei tik galvosime, tačiau nieko nesiimsime tai tikrai nuo to nei svoris, nei celiulitas nesumažės.

Kartais taip pavydu toms šešiolikmetėms merginoms, kurios tarsi jauni gėlių žiedai valiūkiškai bėgioja paplūdimiu su trumpučiais šortukais, o iš jų kyšančios ilgos it nendrės kojos verčia atsisukti ir akis paganyti ne tik vaikinus, bet ir merginas. Taigi, laiko tikrai neatsuksime ir vis ateinančių metų naštos jau nenusimesime, tačiau kas pasakė, kad tokių kojų negalime turėti? Taigi pirmiausiai keletas taisyklių arba patarimų, ką valgyti vasaros metu, kad neaugtų svoris ir jaustumėmės gerai.

Yra toks reiškinys kaip dehidratacija, kuomet žmogaus kūnas praranda daugiau skysčių nei suvartoja. Kad išvengtumėme neigiamų pasekmių geriau užtikrinti teigiamą vandens balansą savo organizme. Specialistai teigia, kad per dieną turėtume suvartoti apie du litrus vandens. O kaip yra iš tiesų? Puodelis kavos ryte, puodelis arbatos per pietus, gal dar kelios stiklinės vandens sudėjus per visą dieną. Tokie skaičiai tikrai nedžiugina, nes suvartoti reikia gryno vandens ir juolab ne kavos, kuri tik skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo. Taigi patogiausiai skaičiuoti kiek reikiamo vandens kiekio išgeriate yra tiesiog turėti reikiamos talpos butelį. Vanduo ne tik padeda organizmui vykdyti jo funkcijas, jis taip pat gelbsti tada kai norite numesti šiek tiek svorio.

Taip pat svarbus dalykas yra vanduo. Tikras, grynas, negazuotas vanduo. Tai tikras jaunystės ir gyvybės eliksyras. Juk ne veltui sakoma, kad be maisto žmogus gali išgyventi mėnesį, o be vandens nei savaitės neištvertų. Turbūt dar pamenate, kaip per biologijos pamokas teko skaityti apie visokias sudėtingas reakcijas, kurios vyksta žmogaus ar bet kurio kito gyvūno organizme. Ir visiems gyvybiniams procesams vykti yra reikalingas būtent vanduo. Šis skystis sudaro apie 70 procentų žmogaus kūno, todėl nevalia leisti, kad rodikliai nukristų. O kas atsitiktų tuomet?

Ne paslaptis yra tai, kad per žiemą užsiauginame keletą nereikalingų kilogramų, tačiau pradėjus teisingai vartoti vandenį viskas gali greitai susitvarkyti ir stoti į „senas vėžes“. Viena geriausių geriamojo vandens savybių yra tai, kad esant reikiamam jo kiekiui organizme greitėja medžiagų apykaita. Laikantis dietos medžiagų apykaita sulėtėja ir tai gali neigiamai pažeisti visą organizmo sistemą, todėl geriau nerizikuoti ir teisingai maitintis nei pakliūti į uždarus spąstus.

Vanduo ypač svarbus šiltuoju metų laiku, nes tuomet prarandame daugiau kūno drėgmės prakaituodami, todėl daugiau jokių beprasmių ir trumpalaikių dietų. Geriau rinktis sveiką būdą kaip numesti svorio, o ne žaloti save ir savo organizmą.

Dar vienas beveik stebuklingas dalykas, kuris labai naudingas organizmui, tai obuolys. Per dieną tereikia suvalgyti po vieną nedidelį obuolį ir jis padės sutvarkyti žarnyno sistemą, peristaltikos judesius, be to suteiks reikalingų vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Norint greičiau pasiekti norimų rezultatų patartina sumažinti kepamo ir riebaus maisto vartojimą. Virti produktai, o ypač taip reikalinga mėsa, bus žymiai sveikesnė ir mažiau kaloringa nei riebalais apibėgęs kepsnys.

Pagalvokime ar tai labai brangu? Vanduo ir obuolys? Tikrai ne, o rezultatus pastebėsite jau po kelių mėnesių, sumažės celiulitas ir kitos bėdos. Ar tai ilgai, tikrai ne – juk gražiausi paveikslai nebuvo nutapyti per vieną dieną.

Vasarą prie jūros