Pagrindinė taisyklė, kurią akcentuoja stilistai – papuosalai yra įvaizdžio papildymas, priedas, o ne pagrindinis akcentas. Todėl pirmiausia reikia apsirengti ir tuomet prie aprangos ir stiliaus derinti tinkančius papuošalus. Taip išlaikomas stiliaus vientisumas. Be to, reikėtų žinoti keletą elementarių taisyklių kaip rinktis ir derinti papuošalus. Tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Kas tinka vienai moteriai, visai netinka kitai. Tai natūralu, nes visos moterys yra skirtingos. paprastai kalbant apie papuošalus išskiriami du tipai: „šiltasis“(šviesiaplaukės, šviesių, blyškesnių veido bruožų) ir „šaltasis“(tamsiaplaukės, „įdegusios“ odos). Šviesiaplaukėms labiau tinka auksas bei šviesių, šiltų atspalvių juvelyriniai dirbiniai, pvz., melsva, rožinė, žalsva. Tuo tarpu tamsiaplaukėms labiau dera rinktis sidabrą ir sodresnių spalvų papuošalus, pvz., raudonos, žalios ar vyšninės spalvos.
Renkantis papuošalus taip pats svarbu atkreipti į savo kūno proporcijas ir atitinkamai pasirinkti. Smulkutėms merginoms reikėtų rinktis kuklesnius, mažesnio dydžio papuošalus, tuo tarpu iškilesnių formų merginos gali dabintis masyviais papuošalais. Pavyzdžiui, ant storesnių pirštų puikiai atrodo didelis žiedas, tuo tarpu tas pats žiedas ant smulkios merginos pirštų atrodys iššaukiantis.
Tęsiant mintį apie žiedus, vertėtų paminėti, jog gyvename ne arabų šalyse, kur moterims įprasta susikrauti ant savęs viską ką tik turi. Mūsų kraštuose vertinamas subtilumas. Todėl du žiedai ant vieno piršto tikrai nėra skoninga. Ant tos pačios rankos kelis žiedus nešioti galima, tačiau jie negali būti su skirtingų spalvų brangakmeniais. jei vienas žiedas yra su ryškiaspalviu akmeniu, kitus rinkis su skaidriais akmenukais arba visai be akmenukų. Taip pat derink žiedus su manikiūru – jei manikiūras ryškus, tuomet rinkis mažiau ryškius žiedus, tuo tarpu jei manikiūras pastelinis ir nepastebimas, gali rinktis masyvius ir ryškius žiedus.
Apyrankės yra kiti itin svarbūs papuosalai. Kaip ir žiedai, apyrankės turi būti proporcingos jūsų kūnui. Jei rankos trumpos, tuomet derėtų vengti apyrankių arba rinktis itin plonytes, neryškias apyrankes. Tuo tarpu ilgesnių rankų savininkės gali dėvėti masyvias arba kelias apyrankes. Apyrankes įprasta nešioti ant dešinės rankos, nors tai nėra griežta taisyklė. Visgi ant abiejų rankų nešioti apyrankes būtų neskoninga.