Įvairenybės,  Mokslas / Išsilavinimas

Kaip elgtis su jaunaisiais kompiuterinių žaidimų megėjais?

Kompiuteris užima vis didesnę mūsų gyvenimo dalį. Ryte naudojame kompiuterį peržiūrėti naujienoms, visą dieną kompiuterį naudojame darbui, vakare jį naudojame pramogoms ir atsipalaidavimui. Praktiškai visą dieną eilinis biuro darbuotojas praleidžia prie kompiuterio ekrano. Lygiai taip pat elgiasi ir vaikai. Jie kopijuoja mūsų veiksmus bei dar labiau įsitraukia į virtualias pramogas.

Kiekvienas vaikus auginantis tėvas pripažįsta, kad atitraukti vaiką nuo kompiuterio yra sudėtinga užduotis. Standartiniai žaislai vaikams: lėlės ir pliušiniai meškiukai vaiką domina daug mažiau nei kompiuteriniai žaidimai. Taigi, tėvai priversti ieškoti naujų užsiėmimų, kurie vaiką sudomintų. Šiame straipsnyje pateiksime veiklas vaikams, kurie mažąsias jūsų atžalas sudomins labiau nei kompiuteriniai žaidimai.

Daugelis vaikų praleidžia valandų valandas žaisdami kompiuterinius žaidimus apie lenktynes. Šie žaidimai kuriami tų pačių žmonių, kurie scenarijaus kūrimo paslapčių ir įgyvendinimo strategijų klausimais konsultuoja bei moko net Holivudo filmų kūrėjus, taigi, šie žaidimai yra tikrai aukščiausios klasės. Vis dėlto tikras pasivažinėjimas miško keliukais lengvai nustelbia kompiuterines pramogas. Nupirkite arba padovanokite vaikui gerą dviratį. Tik nepamirškite, kad ir būtent Jūs, tėvai, pirmiausia turėsite aukoti daugiausia savo laiko, kol vaiką išmokysite važiuoti. Kai jis mokės pats važiuoti, jums irgi teks sėsti ant dviejų ratų ir pasikviesti vaiką pasivažinėti.

Dviračiai patinka daugeliui, bet ne visiems. Kita išeitis vaikams, kurie negali gyventi rankose nelaikydami vairo – elektromobiliai vaikams. Tikriausiai kiekvienas prisimenate lėtai riedančius elektromobilius, kuriais pasivažinėti parkuose buvo galima už 5 ar 10 Lt. Tokį elektrinį automobilį galima nebrangiai įsigyti. Elektromobiliai vaikams bus puiki dovana pradedančiam vairuotojui.

Knygos, iš pirmo žvilgsnio, vaikui yra neįdomi dovana. Tai netiesa. Vaikai mėgsta skaityti ir domėtis naujais dalykais. Būtent tai jie daro didžiąją dalį laiko prie kompiuterių ekranų. Tereikia išrinkti knygą, kuri atsakytų į jiems aktualias temas arba turėtų įdomią ir vaikams suvokiamą siužeto liniją. Geriausia, kad knygą išrinkti keliautumėte kartu su vaiku.

Žaislai vaikams gali papildyti turimą kompiuterinę įrangą. Danai savo vaikams siūlo kaladėles, iš kurių galima sukurti kokį tik nori robotą ir jį valdyti kompiuterinės įrangos pagalba. Taigi, jei jūsų vaikas domisi technologijomis, tai puikiausia dovana, kurią jis galėtų gauti.

Šiuolaikiniai vaikai taip pat neabejingi kinui ir teatrui. Pasistenkite juos vestis į spektaklius ir filmus, kurie padeda formuoti teigiamas vertybes. Nors teatras visuomenėje turi geresnę reputaciją nei kino teatruose rodomi animaciniai filmukai, dažnai būtent Holivudo kompanijų kurti animaciniai filmukai savo turiniu, kokykybe ir mintimis duoda daugiau naudos vaiko mąstymui.

Žaislai vaikams nebūtinai turi būti sudėtingi ir brangūs. Jei negalite investuoti į pramogas daug lėšų, nupirkite skraidančią lėkšte. Paplūdimyje, parke ar tiesiog namo kieme saulėtą vasaros dieną nėra paprastesnio ir geresnio užsiėmimo nei skraidančios lėkštės mėtymas. Šiai pramogai nereikia jokio pasiruošimo ar įrangos. Užtenka turėti kelis aktyvius vaikus ir suaugusius, kurie būtų nusiteikę aktyviai pabėgioti gaudydami lėktę.

Sakoma, svarbiausia gera kompanija. Taigi, jei vaiką sunku atitraukti nuo kompiuterio, pasiūlykite jam geresnį užsiėmimą už tai, ką jis daro prie kompiuterio. Pasiūlykite patį vertingiausią daiktą, kurį galite jiems suteikti – savo dėmesį ir laiką.

Galiausiai, jei vaiką sudominti kitomis veiklomis nepavyksta, pasistenkite, kad prie kompiuterio praleidžiamas laikas vaikui būtų naudingas. Įrašykite pažintinius ir mokomuosius kompiuterinius žaidimus, parodykite vaikams įdomias mokslines svetaines ar papasakokite, kur ir kaip galima išmokti programuoti ir pačiam kurti svetaines ar kompiuterines programas. Galbūt vaikas ateityje už tai jums padėkos.

Vaikai elektromobilyje