Įvairenybės,  Kompiuteriai / internetas

Kaip gyvenimas atrodė prieš atsirandant internetui?

Internetas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Šiandien retas žmogus be kompiuterio išsiverčia darbe, didelė dalis dvidešimtmečių be interneto neįsivaizduoja savo laisvalaikio, dar jaunesni jau negalės įsivaizduoti kitokio gyvenimo. Taigi, daugelis dar prieš 50 metų normaliais laikytų veiksmų šiandien tapo atgyvena: kitaip bendraujama, kitaip dirbama, kitaip imamos paskolos ir kitaip rašomi laiškai. O ar visi prisimenate, kaip prieš pusę amžiaus atrodė šiandien mums įprasti ir kasdien atliekami veiksmai?

Kitose šalyse gyvenantiems draugams ir jums brangiems žmonėms tekdavo ranka rašyti tikrus, popierius laiškus. Šie laiškai dažnai keliaudavo net kelias savaites ar iš viso nepasiekdavo adresato. Tuo tarpu šiandien nesvarbu, kokioje šalyje esate, visada galite nemokamai paskambinti internetu ar parašyti el. žinutę į socialinius tinklus ar el. paštą.

Kai universiteto studentui rašančiam baigiamąjį darbą ar mokslininkui prireikdavo susirasti informacijos, jis keliaudavo į didžiausią miesto biblioteką. Ten šiam žinių ištroškusiam žmogui tekdavo valandų valandas vartyti įvairias knygas, rankraščius, laikraščius ir žurnalus. Atsiradus internetui ir pažangioms interneto paieškos svetainėms šis procesas sutrumpėjo iki kelių sekundžių: kol vartotojas surenka su norima surasti informacija susijusį raktažodį ir paspaudžia „enter“. Net jei vis dėl to nerandate informacijos internete ir žinote, kad ji tikrai glūdi knygose, vis tiek tenka žengti į bibliotekas. Tiesa, jose taip pat yra įdiegtos modernios kompiuterizuotos sistemos, kurios leidžia greitai atrasti jūsų ieškomą knygą, laikraštį ar žurnalą.

Galiausiai, ir su šiuolaikinio pasaulio krauju – pinigais viskas vyko ne ką sparčiau. Net jei norėjai perkelti pinigus iš vienos savo sąskaitos į kitą, turėjai eiti į banką ir pasirašyti krūvą popierių. Paskolos taip pat buvo suteikiamos apsilankius banke ne vieną kartą, o ir pinigų kiekį savo sąskaitoje galėjai sužinoti tik apsilankęs tame pačiame pastete. Tuo tarpu šiandien internetu galima vykdyti beveik visus finansinius veiksmus. Paskola internetu, internetinė bankininkystė, investavimo sistemos – visos šios pasaulinio tinklo teikiamos gerybės padarė mūsų finansinį gyvenimą paprastesniu.
paskola internetu

Taigi, internetas ir kompiuteriai stipriai paveikė mūsų gyvenimą. Tiesa, yra skeptikų, kurie įžvelgia ir labai neigiamų pusių. Jie yra teisūs – ne viskas rožėm klota, bet, mano nuomone, žmonijai suteikta nauda yra daug kartų didesnė.