Mokslas / Išsilavinimas

Kaip išgauti kvepalų gamybai reikalingus aliejus?

Nors kvepalai internetu yra kur kas pigesni nei paprastose parduotuvėse, tačiau norint dar labiau sutaupyti yra įmanoma kvepalus pasigaminti patiems. Kažkada jau esu rašęs kaip namų sąlygomis galima tai atlikti. Tačiau šių gamybai svarbiausias ir brangiausias ingredientas yra tam tikro kvapo ekstraktas, kitaip aliejus. Taigi šis straipsnis ir bus apie kvapniųjų aliejų išskyrimo paslaptis.

Jums reikės dviejų puodelių pripildytų augalo lapeliais arba kitomis augalo dalimis. Pagal Perdue universiteto sodininkystės fakulteto pateikiamus duomenis, kiekvienuose augaluose esančios kvapniosios dalelės skirtingose rūšyse randasi skirtingose vietose. Pavyzdžiui, ananasų aliejų geriausiai yra išskirti iš spyglių, kedro aliejus išskiriamas iš žievės ir t.t. Jei jūs neesate tikri, kuri augalo yra tinkamiausia, tiesiog paeksperimentuokite

Augalo dalis sudėkite į didelį indą. Užpilkite šiltu vandeniu ir įlašinkite šaukštelį indų plovimo skysčio ar muilo. Viską nuskalaukite šaltu vandeniu, taip kad ant augalo dalių neliktų purvo ir muilo. Po to viską išdžiovinkite ant popierinių rankšluosčių. Išdžiovinus supjaustykite augalo dalis, tada jas su trintuve nesmarkiai patrinkite. Ne iki galo sutrintas augo dalis sudėkite į stiklainį, beje nepamirškite jo išplauti, geriausiai karštu muiluotu vandeniu.

Ar vis dar tebemanote, kad kvepalai internetu yra per brangūs? Nepamiškite laikas irgi kainuoja. Jei taip, galime tęsti. Ant stiklainyje esančių kubelių užpilkite degtinės, tūrėtų būti gryna, arba augalinio aliejaus. Pilkite pilną stiklainį, tada jį uždarykite. Plakite apie dešimt minučių. Po to indą su augalo dalelėmis palikite ant lango, kad šis gautų daug saulės spindulių, dviem savaitėms. Patartina kasdien po dešimt minučių suplakti indą.

Praėjus dviem savaitėms iškoškite stiklainio turinį. Nepamirškite išgręžti merliuje esančias daleles. Išgautą aliejų supilkite į juodą buteliuką, gerai užsandarinkite ir saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių.

Štai ir viskas! Išgautą ekstraktą toliau galite naudoti kvepalų gamybai. Nepamirškite, kad norint pasigaminti nuosavą aromatą jums prireiks bent keturių skirtingų kvapų. Lyginant laiko ir ingredientų kainą kvepalai internetu gali tapti netgi pigesni. Vis dėlto pasigaminus nuosavus kvepalus tikrai išsiskirsite iš visų.

kvepalai internetu