Būstas

Kaip išlaikyti švarią virtuvę?

Ar jūsų virtuvės baldai nuolat ištepti riebalais? Ar virtuvės kriauklėje nuolatos matote neišplautus indus ir maistu aplipusias keptuves? Nepasiduokite ir nemanykite, kad taip privalo tęstis visą jūsų gyvenimą. Norint išlaikyti virtuvę švarią jūs neprivalote tapti „vergu“, yra keletas taisyklių, kurios padės jums palaikyti švarą šiame kambaryje. Apie tai ir bus šis straipsnis.

virtuvės baldai

Sutvarkykite tik pavalgę. Pirmoji taisyklė norint, kad jūsų virtuvės baldai ir indai būtų švarūs, išplaukite ir išvalykite juos tik jiems išsitepus. Tokiu būdu išvengsite didžiulių indų kalnų kriauklėje, be to nereikės skirti visos dienos viryklės, šaldytuvo ar baldų valymui.

Neužverskite visų kampų. Antrajam patarimui labai tinka patarlė: „visi daiktai turi savo vietą“. Taigi kiekvienas daiktas jūsų virtuvėje turi savo vietą, pasistenkite neišmėtyti indų ir įrankių. Visi maisto gamybai reikalingi prietaisai ir puodai taip pat turi savo vietą.

Trečia nušveiskite visus puodus ir keptuves iš karto po jų panaudojimo, tokiu būdu pasilikęs maistas ant šių bus lengviau ir greičiau nuvalomas.

Valykite viryklę iškart po jos panaudojimo. Jei galite sau leisti, nusipirkite viryklę su keraminiu paviršiumi. Šios naujosios viryklės valymo procesą paverčia kur kas paprastesniu ir greitesniu palyginti su įprastomis. Užpylus skystu valikliu dėmės nuo keraminių paviršių nusivalo iš karto, nepaisant kokia tai dėmė. Visgi, jei turite seno tipo dujinę viryklę patartina ant jos paviršiaus užkloti foliją. Tokiu būdu ant jos papuolus riebalams jums nereikės valyti viryklės, užteks pašalinti užtiestą medžiagą, o jei laukiate svečių, vėlgi tiesiog nuimkite foliją ir jums liks švytintis originalus paviršius.

Perspėjimai:

· Niekada neikite miegoti palikę nešvarių indų, visada juos išplaukite;

· Jeigu jaučiate, kad tingėsite plauti indus, valgykite mieste;

· Niekada nedėkite nešvarių keptuvių į orkaitę, manydami, kad vėliau jas išplausite. Išplaukite dabar.

Vadovaudamiesi šias patarimais jūsų virtuvės baldai, indai ir kiti rakandai nebeerzins nei jūsų, nei kitų akių. Svarbiausias patarimas norint išlaikyti virtuvę švarią, yra nusiteikimas ir taisyklės, viską išvalyk dabar, laikymasis.