Laisvalaikis / Pomėgiai

Kaip išrinkti dovaną?

Dovanos, dovanos ir dar kartą dovanos! Visuomet smagu jas gauti. Tačiau taip pat smagu ir jas dovanoti. Juk kas gali būti maloniau, nei pilnos džiaugsmo geriausio draugo, draugės ar artimo žmogaus akys, kai tarp plėšomų blizgančio popieriaus skiaučių pasirodo miela, reikalinga ar tiesiog šmaikšti dovana.

Taigi norint pradžiuginti žmogų, pirmiausiai reikia bent šiek tiek žinoti, kokia dovana jam būtų pati geriausia. Tačiau turbūt pats svarbiausias dalykas, kurį turi ar bent jau nori turėti dovaną perkantis žmogus, tai originalumas. Kai jo nestinga, viskas atrodo daug paprasčiau. Tuomet nereikia sugaišti daugybės laiko nebyliai žvalgantis po parduotuvių vitrinas ar išleisti krūvos pinigų. Taigi kaip tinkamai išrinkti gerą dovaną?

Jei žinote dovanos gavėjo lytį – jau yra gerai. Pasitaiko situacijų, kai dovanomis keičiamasi darbe ar mokykloje, o reikia dovaną nupirkti anksčiau ir tik po to traukti lapelį su gavėjo vardu. Tokiu atveju dovana būna labai neasmeniška ir net kiek nuobodi, nes dažnai išrenkame neutralią smulkmenėlę, kuri tiktų tiek vaikinui, tiek merginai. Tačiau šį kartą ne apie tai.

Pradėkime nuo vaikinų. Nuotrauka su rėmeliu jiems gali būti puiki dovana. Tačiau, kaip sako liaudies išmintis – jie kaip maži vaikai. Taip pašmaikštavę pasvarstykime, kas juos priverstų nusišypsoti. Juk taip smagu daryti mielus ir gerus darbus… Vyrai dažniausiai yra atsidavę technikai ir naujovėms, todėl vintažas, dekupažas ir antikvaras gali sudominti tik retą „egzempliorių“. Pasiteiraukite kuo jie svajojo tapti vaikystėje. Gal tarp svajonių profesijų buvo kareivis, pilotas, jūrininkas, o gal kosmonautas? Bet kokiu atveju galite bent šiek tiek jį gražinti į vaikystę ir fantazijas. Jei vyras jaučia aistrą jūrai, jam puikiai tiks suvenyrinis laivelis, jei domisi žvaigždėmis – teleskopas pati geriausia išeitis. O gal lėktuvo modelis, kurio sparnus lankstė vaikystėje…

smagios dovanosKalba pakrypsta visai kita linkme kai pradedame galvoti kokios smagios dovanos gali tikti ir patikti moteriškos lyties atstovėms. Taigi kokios dovanos joms patinka labiausiai? Pirmiausiai derėtų atsižvelgti į jos amžių. Juk ne visoms patiks pliušiniai meškinai ar širdelės-pagalvėlės. O ką jau kalbėti apie dovaną-žvakę. Tai kone didžiausia klaida, išskyrus tuos atvejus, kai žmogus juos kolekcionuoja. Nemirštanti klasika yra gėlės. Gal ne visoms patinka jau nuskinti žiedai, tačiau kaip galima atsilaikyti prieš nuostabių spalvų kambarines orchidėjas ar miniatiūrinius medelius bonsus. Tačiau jei norite tikrai palikti neišdildomą prisiminimą ir pralinksminti Jums brangų žmogų, pagalvokite kokios smagios dovanos galėtų pradžiuginti net ir pačią niūriausią dieną. Taip, taip… Čia jau reikės šiek tiek fantazijos. Tačiau gal iš situacijos padės išsisukti šmaikštus puodelis su nuotaikinga nuotrauka ar palinkėjimu. Juk vieniems žmonėms rytinis puodelis kavos vos nubudus yra „geriausias draugas“ ir labai smagu būtų kiekvieną rytą prisiminti kokį žavingą ar šmaikštų gyvenimo momentą.

Ech, jos visos be galo mėgsta puoštis. Taigi jei bijote pasikliauti savo skoniu, tuomet galite išsisukti dovanodami papuošalų dėžutę brangenybėms saugoti. Ir kokių tik jų nebūna! Vienos medinės ir drožinėtos dailiais ornamentais, kitos grojančios, trečios tokios modernios, kad tik ant jų sukabinti auskarai atskleidžia tikrąją paskirtį. Belieka išsirinkti!

Dar viena labai romantiška dovana yra nuotraukų rėmelis. Jis vienas neturės labai daug naudos, tačiau jei išrinksite ir pačią tinkamiausią nuotrauką jam užpildyti, galite nedvejoti. Tokia dovana tikrai ras pačią geriausią vietą namuose.

Visos dovanos yra mielos tada, kai jos dovanojamos iš širdies. Taigi džiugių akimirkų!

Šaltinis: dekodovanos.lt