kompresinės kelnės
Medicina / Sveikata

Kaip išsirinkti kompresines kelnes?

Kompresinės kelnės yra specialūs kompresiniai drabužiai iš e-orto.lt, kurie yra skirti pagerinti kraujotaką kojose, sumažinti nuovargį ir edemą bei padėti palaikyti gerą raumenų tonusą. Šių kelnių pasirinkimas yra svarbus, nes tinkamai išsirinktos kompresinės kojinės gali būti labai naudingos jūsų bendrai gerovei. Štai keletas patarimų, kaip pasirinkti tinkamas kompresines kelnes.

Konsultuokitės su gydytoju ar specialistu

Jei jūsų tikslas naudoti kompresines kelnes mediciniais tikslais (pvz., venų varikozės gydymui), pradžioje patariama pasitarti su gydytoju. Gydytojas gali nustatyti, kokį spaudimą reikia ir ar jums reikalinga specialių savybių kompresinė apranga.

Nustatykite spaudimo laipsnį

Kompresinės kelnes galima įsigyti su skirtingu spaudimo laipsniu, kuris matuojamas milimetrais gyvsidabrio (mmHg). Priklausomai nuo jūsų poreikių ir sveikatos problemų, galite rinktis žemesnį (mažesnį) arba aukštesnį (didėjantį) spaudimo laipsnį. Prieš tai patikrinkite su gydytoju, kuris nustatys reikiamą spaudimo lygį.

Dydis yra svarbus

Kompresinės kelnes turėtų būti tiksliai atitinkančios jūsų kojų matmenis. Tai reiškia, kad turėtumėte atlikti kojų matavimus, įskaitant apimtį ties pačia plačiausia vieta, ilgį nuo kulno iki šlaunies ir ilgį nuo kulno iki kojų piršto galo. Remkitės gamintojo dydžių lentelėmis ir matavimo instrukcijomis.

Stačios arba dvišalės kompresinės kojinės

Galite pasirinkti tarp stačių (pakeičia paprastas kojines) ir dvišalių (dedamos abiem kojomis) kompresinių kelnių. Stačios kelnes lengviau apsivilkti, bet jos gali sukelti diskomfortą, jei nebus tinkamai pasirinktos. Dvišalės kelnes yra rekomenduojamos tais atvejais, kai reikia vienodai palaikyti kraujotaką abiems kojoms.

Medžiaga ir patogumas

Kompresinės kelnės dažniausiai būna gaminamos iš elastingos medžiagos, kuri suteikia reikiamą spaudimą. Patikrinkite, ar kelnių medžiaga yra odos draugiška, lengva kvėpuoti ir jums patogu dėvėti per visą dieną.

Stilius ir spalva

Šių kelnių stilius ir spalva gali būti labai įvairūs. Pasirinkite tokį stilių ir spalvą, kurie atitinka jūsų asmeninį skonį ir poreikius.

Renkdamiesi kompresines kelnes, pasirinkite patikimą gamintoją ir kokybišką produktą. Kompresinės kelnes dažnai naudojama reguliariai, todėl svarbu, kad jos būtų atsparios dilimui ir ilgaamžės.

Pirkimo vieta

Pirkdami kompresines kelnes, renkitės patikimas parduotuves arba internetines svetaines, kurios specializuojasi tokio tipo drabužių prekyboje.

Atkreipkite dėmesį, kad kompresinės kelnes turėtumėte dėvėti atsakingai ir atsižvelgdami į gydytojo rekomendacijas. Jų neturėtumėte naudoti kaip paprastų kojinių pakaitalą. Kompresinė apranga gali būti naudinga tam tikroms sveikatos problemoms arba prevencijai, tačiau reikia vadovautis rekomendacijomis, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai.

Kaip plauti kompresines kelnes?

Kompresines kelnes reikia rūpintis specialiu būdu, kad jų elastingumas ir funkcionalumas būtų išsaugoti. Štai kaip tinkamai plauti kompresines kelnes:

Pasitikrinkite etiketę: Prieš plaudami kompresines kelnes, patikrinkite etiketę arba gamintojo instrukcijas dėl priežiūros. Ten dažnai būna nurodymai dėl temperatūros, skalbimo būdo ir kitų svarbių dalykų.

Švelnus rankinis plovimas: Dauguma kompresinių kelnės yra gaminamos iš jautrios ir elastingos medžiagos, todėl rekomenduojama jas plauti rankomis šiltame vandenyje (ne karštame) ir naudoti švelnų skalbimo priemonę. Nenaudokite agresyvių skalbimo priemonių arba minkštinančiųjų dalelių, kad išvengtumėte medžiagos pažeidimo.

Neplaunama skalbimo mašina: Venų kompresinių kelnių negalima plauti skalbimo mašinoje, nes mechaniniai veiksmai gali sugadinti elastingą medžiagą. Viena iš priežasčių yra tai, kad kelnių kompresija yra tiksliai sukaupta, todėl mechaninis suspaudimas gali jos prarasti.

Delikatus džiovinimas: Po plaukimo kelnes galima švelniai išspausti rankomis, kad pašalintumėte perteklinį vandenį. Tada kelnes geriausia džiovinti natūraliu būdu, o ne naudojant šildymo prietaisus arba sausrumo mašinas. Sausintuvai gali per didelį karštį ir jėgą pažeisti kompresines kelnes.

Pabaigai

Visada laikykitės gamintojo nurodymų ir rekomendacijų dėl priežiūros, kad išsaugotumėte kompresinių kelnės ilgaamžiškumą ir jų funkcionalumą. Prasta priežiūra gali sumažinti kompresijos efektyvumą ir trukdyti jų galutiniam tikslui – gerinti kraujotaką ir pagerinti kojų būklę.

Informacijos šaltinis: https://www.e-orto.lt