Kompiuteriai / internetas

Kaip išvalyti savo Google paskyros interneto naršymo istoriją, kol nepradėjo galioti naujoji Google privatumo politika

Nuo kovo 1-osios pradės veikti naujoji Google privatumo politika, kuri turės įtakos duomenims, kuriuos Google surinko apie jus iki kovo 1-osios ir kuriuos surinks ateityje. Iki šiol jūsų Google paieškos istorija (paieškos ir puslapiai, kuriuose jūs lankėtės) buvo atskirta nuo kitų Google produktų. Taip buvo dėl to, kad paieškos duomenys gali būti ypatingai jautrūs informacijai apie jus, tokiai kaip gyvenamoji vieta, pomėgiai, amžius, seksualinė orientacija, religija, sveikatos problemos ir pan. Jeigu norite išvengti, kad Google sujungtų jūsų naršymo istoriją su jūsų asmeniniais duomenimis, kuriuos Google surinko apie jus su kitais savo produktais, tokiais kaip Youtube ar Google+, jūs galite pašalinti visus savo duomenis iš interneto paieškos istorijos ir sustabdyti tolesnį jūsų paieškos sekimą.

Veiksmai, kaip tai galite atlikti:

1.Prisijunkite prie savo Google paskyros.

2.Eikite adresu https://www.google.com/history.

3.Paspauskite „remove all Web History”.

4.Paspauskite “Ok”.

Svarbu. Paspaudus paieškos istorijos išvalymą ji iš karto pristabdoma (pause). Paspauskite dar kartą, kad pašalinimas būtų pratęstas. Jūsų naršymo istorija nebus kaupiama tol, kol jūs vėl neįgalinsite jos. Jūsų paieškos istorijos kaupimo sustabdymas neužkirs kelio Google toliau rinkti ir kaupti informacijos apie jus savo vidiniams tikslams. Taip pat tai nekeičia fakto, kad visa Google sukaupta informacija apie jus gali būti panaudota kaip teisinis spaudimas.

Jeigu jūs laikysite savo paieškos istorijos sekimą įjungtą, Google ir toliau kaups duomenis apie jus neribotą laiką. Jeigu sekimą išjungsite, informacija apie jus po 18 mėn. bus dalinai anonimizuota ir dalis rezultatų, kuriuos Google pateikia kaip prioritetus paieškoje nebebus pateikiami. Jeigu jūs norite sumažinti duomenų, kuriuos Google kaupia apie jus, kiekį, rekomenduojama pasiskaityti EFF patarimus: 6 patarimai, kaip apsaugoti savo paieškos privatumą.

Jeigu jūs turite keletą Google paskyrų, reikėtų išvalyti jų visų paieškos istoriją.

Straipsnį parengė SEOtyrimai.lt – profesionalios SEO paslaugos.