Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Kaip išvengti klaidų planuojant pigų skrydį ir atostogas?

Planuojant keliones savarankiškai, be kelionių agentūros pagalbos,  reikia būti labai atidiems, kad pigus skrydis nevirstų brangiomis atostogomis. Viena menkiausia klaida ar neapsižiūrėjimas gali pabranginti atostogas trigubai.

Pirmasis ir svarbiausias patarimas ieškantiems pigių skrydžių  yra apie atostogų planavimą. Visų pirma siekiant rasti patį pigiausią skrydį reikia derint atostogų laiką prie pigių skrydžių, ne atvirkščiai. Vos tik radę lėktuvo bilietus už gerą kainą – griebkit ir tuomet planuokite atostogas.

Antras svarbus momentas  pasirinkti tinkamą kryptį. Derėtų atsiminti jog didžiųjų šalių sostinės nėra pigūs miestai mums lietuviams. Tad jei kelionei galite skirti daug pinigų nesirinkite prabangaus Paryžiaus. Kartais netgi daug šauniau aplankyti Briuselį, Prahą, Budapeštą ar Taliną. Kryptis turi atitikti Jūsų svajonę ir jūsų piniginę. Jei siekiate aplankyti Londoną ir pasibučiuoti prie Velnio rato – pigus skrydis tuomet išgelbės romantiškai nusiteikusią porelę.

Išsirinkus pigų skrydi ir jau turint lėktuvo bilietus kišenėje, reikia pasirūpinti ir nakvyne. Smalsiems ir norintiems pažinti naują kultūrą, šalį „iš vidaus“, rekomenduojama įsiprašyti į svečius pas pažįstamus, draugus, gimines, o jei tokių nėra, naujų pažįstamų galima rasti projektuose Couchsurfing.org ir Hospitalityclub.org. Čia galima rasti tūkstančius  pasaulio gyventojų, mielai priimsiančių jus į svečius pas save. O už tai, kartais sulauksite svečių galbūt iš kito pasaulio krašto.

Ar žinote jog daugelis keliaujančių nepasivargina patikrinti kokios žadamos orų prognozės mieste į kurį vykstama? Pasekmė – daugybė nereikalingo bagažo, per mažai vietos lauktuvėms arba net mokamas mokestis už viršsvorį.  Stenkitės vežtis kuo universalesnius drabužius, kad tiktų bet kokiu oru, bet kokia proga.

Pasidomėkite kokia situacija su pinigais. Atsiminkite, kad nė vienas pasaulio oro uostas nepasiūlys geresnio valiutos keitimo kurso nei kukli miesto keitykla ar bankas. Pasiteiraukite savo banko, kokie bankomato mokesčiai už pinigų išgryninimą – galbūt labiau apsimoka imti grynuosius.

Kad pigus skrydis sugrįžus nevirstu prabangia telefono sąskaita, sužinokite telefono pokalbių ir sms žinučių tarifus. Ypač atsargūs turėtų būti išmaniųjų telefonų savininkai. Išmanieji nuolat siunčiasi atnaujinimus, o mobilus internetas užsienyje brangus malonumas.

Kelionės metu visada yra rizika netekti daiktų, fotoaparato, drabužių, bet daugiausiai problemų sukeltų dokumentų netektis. Todėl prieš kelionę pasidarykite jų visų kopijas – turėkite su savimi, ir kartu išsisiųskite skanuotas dokumentų versijas sau emailu. Kopijos neatstos tikrų dokumentų, tačiau jeigu juos prarasite, tikrai padės ambasadose paspartinti naujų dokumentų išdavimą.