Verslas / Ekonomika,  Žiniasklaida / Leidyba

Kaip išvengti maketavimo klaidų?

Maketavimas – tai darbas, kuris reikalauja daug žinių, pasiruošimo ir, svarbiausia, praktikos. Būtent pirmą kartą praktiškai atliekant maketavimo darbus sunku išvengti pačių dažniausių maketavimo ir dizaino klaidų. Šiame straipsnyje pateikiame dažniausias pradedančių specialistų maketavimo ir dizaino klaidas.

Prastos kokybės popierius. Daugeliu atveju prastesnės kokybės popierius pasirenkamas dėl noro sutaupyti. Tiesa, pamirštama, kad dėl to nukenčia bendra spaudinio kokybė ir net įmonės įvaizdis. Žmonės tikrai greitai atskiria ant žemos kokybės popieriaus atspausdintus plakatus ar skrajutes. Toks popierius turi kitokį atspalvį, yra plonesnis, greičiau suplyšta ir tiesiog atrodo pigiau. Jei jūsų įmonė teikia ne pačios žemiausios kokybės paslaugas niekada nesirinkite pigiausio popieriaus.

Per daug informacijos. Pirmą kartą užsiimant skrajučių ar plakatų gamyba visada norisi į spaudinį sutalpinti kuo daugiau informacijos. Deja, visos informacijos viename plakate ar skrajutėje niekada nebus įmanoma efektyviai pateikti. Plakato ir skrajutės pagrindinė funkcija yra atkreiptį dėmesį ir sudominti. Taigi, vietoj to, kad vargintumėte žmogų pilnu teksto plakatu, nukreipkite žmogų į interneto svetainę, kurioje būtų patogiai pateikta visa reikiama informacija.

Prastos kokybės paveiksliukai. Tai viena dažniausiai pasitaikančių pirmą kartą maketavimo darbus atliekančių žmonių klaida. Dažniausiai kuriant plakatą ar skrajutę naudojami internete laisvai prieinami paveiksliukai. Deja, jie daugeliu atveju nemokamai galima naudoti tik žemesnės kokybės paveiskliukus, kurie yra netinkami spaudos darbams. Prastos kokybės paveiksliukų naudojimas yra grubi dizaino klaida. Visada reikia ieškoti kuo aukštesnės kokybės ir rezoliucijos paveiksliukų, nes ant didelio formato plakatų ar net mažesnių skrajučių tai labai ryškiai matosi. Būkite pasiruošę už kokybiškus paveiksliukus ir sumokėti.

Netinkamai parinkti šriftai. Nenaudokite plakate ar skrajutėje per daug skirtingų šriftų ir venkite Comic Sans. Geriausia, kad tiesiog pasirinktumėte po vieną šriftą antraštei, paantraštei ir tekstui. Beje, šriftų parinkimas yra iššūkis net ir patyrusiam dizaineriui. Kitaip nei pradedantieji, patyrę dizaineriai mato smulkias detales, kurios apsunkino šrifto išrinkimo procesą.

Netinkamas spalvų parinkimas. Patyrę maketavimo specialistai žino, kad labai didelę įtaką galutiniam rezultatui turi vaizduoklio spalvų atvaizdavimo kokybė ir suderinamumas su spausdintuvu.

Vaizduoklis, su kuriuo atliekamas maketavimas turi kokybiškai atvaizduoti spalvas. Kiekvieno monitoriaus spalvų atkūrimo kokybė skiriasi. Atkreipkite dėmesį į buitinių prekių parduotuvėse išrikiuotus vaizduoklius. Dažniausiai pigesnių ir brangesnių modelių spalvų atkūrimo kokybė skiriasi. Pigesni modeliai daugeliu atveju nusileidžia profesionaliems vaizduokliams. Žinoma, naršant internete ar žaidžiant kompiuterinius žaidimus spalvų atvaizdavimo kokybė ne visada pastebima, todėl retam namų vartotojui reikia profesionalaus vaizduoklio.

Kitas reikalas, jei ruošiesi su prastos kokybės monitoriumi maketuoti plakatus ar skrajutes. Būk pasiruošęs, kad atspalviai monitoriaus ekrane ir ant popieriaus lapo gali skirtis. Geriausia prieš spausdinant didesnį kiekį išsibandyti ir įsitikinti, kad spalvų kokybė jus tenkina.

Gramatikos klaidos. Kalbos taisyklės buvo sukurtos tam, kad ta pačia kalba kalbantys žmonės kuo tiksliau vienas kitą suprastų. Būtent dėl to, kad gramatiškai netaisyklingą žodį sunkiau perskaityti, jūsų reklama daugeliui žmonių gali sukelti pasipiktinimą ar net atmetimo reakciją. Geriausias būdas išvengti gramatinių klaidų – atsispausdinti tekstą ir jį perskaityti po kelių dienų. Tuomet pamatysite visus savo kurto teksto trūkumus.

Neaiškus plakato tikslas. Skrajučių ir plakatų gamyba, tai jūsų reklamos kampanijos dalis, o šiandieniniame reklamos srauto triukšme vis sunkiau būti pastebėtam. Vienas iš būdų būti labiau pastebimu – išsigryninti savo reklamos tikslą ir jį vienodai komunikuoti naudojant visus kanalus. Perskaičius jūsų reklaminę žinutę turi būti aišku, kodėl, kaip ir ką potencialiam jūsų klientui reikia daryti.

Plakatai