Būstas

Kaip įvertinamas nekilnojamas turtas?

nekilnojamas turtas

Nekilnojamas turtas dažnai sukelia problemų bandant jį parduoti. Tiek namai, tiek butai reikalauja nemažai pastangų siekiant gauti realią rinkos kainą. Patys parduodami būstus neretai darome klaidų tam tikrose situacijose, o ištaisyti susiklosčiusią padėti tampa per daug sudėtinga dėl žinių trūkumo.

Kaip parduoti? Šis klausimas kyla kiekvienam norinčiam perleisti savo būstą kitam žmogui. Pirmiausia, vertėtų savo turtą adekvačiai įvertinti t.y. sužinoti kokia yra reali vertė. Tai padaryti pačiam yra sudėtinga, nes šis vertinimas yra daromas atsižvelgiant į daug kriterijų, todėl patiems to daryti yra nerekomenduotina, nes didelė tikimybė, jog suklysite. Šiuo metu yra daug nekilnojamojo turto agentų, kurie ne tik tvarko pardavimo dokumentus ir kitus svarbius procesus, bet ir įvertina jūsų siūlomo būsto vertę. Sužinojus apytikslę kainą, jūs galite dairytis į pirkėjus.

Nekilnojamas turtas yra vertinamas atsižvelgiant į kelis svarbius faktorius. Pavyzdžiui, butai, kurie yra miesto centre yra vertinami palankiau. Nes juk suprantate, kad nuo vietos priklauso ir visos kitos galimybės. Tarkime miesto centre esantis butas brangiau vertinamas dėl puikios infrastruktūros. Tokiu atveju, žmogus nupirkęs jūsų būstą, bus tikras, kad čia susisiekimas yra puikus t.y. viešasis transportas bus lengvai pasiekiamas. Miesto centre esantis nekilnojamas turtas teigiamai vertinamas ir dėl to, jog čia apstu kavinių, barų ar restoranų, o tai iš ties yra didelis pliusas.

Nemenkai įvertinami ir butai bei namai šalia tvenkinių ar parkų. Tokiu atveju vertė kyla jeigu netoliese yra koks tvenkinys ar vieta poilsiui. Juk pastebėjote, kad namą šalia ežero už mažą kainą tikrai sunku gauti, todėl suprantama, kodėl jie vertinami brangiau, nes tai paprasčiausiai pabrėžia, jog pirkėjas turės galimybę bet kada pasinaudoti šansu pabūti gamtoje su šeima arba jeigu namas yra šalia parko, tai bus akivaizdu, jog vaikams tai būtų didelis privalumas.

Savaime suprantama ir tai, kad nekilnojamas turtas vertinamas ir atsižvelgiant į būsto plotą bei priklausantį žemės sklypą. Įprasta, kad mažesnio ploto butai yra vertinami žemesne kaina. Būtina atkreipti dėmesį ir į tai ar butas yra po remonto. Renovuotuose ar naujuose daugiabučiuose esantys butai gali kainuoti kur kas daugiau. Tai lemia paprasčiausiai būsto būkle, todėl suprantama, kad senas ir remonto reikalaujantis butas bus pigesnis negu naujas.

Jeigu ieškoti kur parduoti ar nusipirkti būstą, tai pirmiausia apžvelkite interneto skelbimų portalus.