El. Parduotuvės,  Įvairios svetainės,  Kompiuteriai / internetas,  Skelbimai internete,  Svetainių talpinimas,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė,  Žiniasklaida / Leidyba

KAIP JŪSŲ VERSLUI SUTAUPYTI NET IKI 30% IŠLAIDŲ?

Lietuvoje vystant verslą ir norint išlikti konkurencingais rinkoje, verslininkams svarbu koncentruotis ties pagrindine savo veikla, kuo mažiau išteklių skiriant specializuotoms sritims, tokioms kaip informacinių technologijų (IT) ūkio priežiūra.

„Nė vienas šiuolaikinis verslas negali būti sėkmingai vystomas be kokybiškai veikiančio IT ūkio, kurį sutvarkius sutaupoma net iki 30 % įmonės išlaidų. Atsižvelgdamos į sąnaudų taupymą ir nepertraukiamą darbą dėl informacinių technologijų trikdžių, vis daugiau Lietuvos įmonių pradeda bendradarbiauti su IT ūkio priežiūros paslaugas teikiančiomis bendrovėmis“ – teigia IT paslaugas teikiančios įmonės „ServIT“ vadovas Andrius Jonaitis.

Pasak jo, IT ūkio priežiūra reikalauja daug laiko ir pastangų, todėl įmonėms turėti savo IT specialistą kainuoja žymiai brangiau nei samdyti bendrovę, kuri specializuojasi šioje srityje. „ServIT“ vadovo nuomone, išorinė IT ūkio priežiūra suteikia įmonėms galimybę sutelkti savo resursus pagrindinei veiklai. IT sistemos priežiūrą perduodant išorinei kompanijai užtikrinamas nepertraukiamas informacinių technologijų darbas, profesionalios IT konsultacijos įvairiais klausimais bei sumažėjusios išlaidos.

„ServIT“ komandos teikiamos IT paslaugos verslo klientams užtikrina, kad jų įmonės IT ūkio veikla bus nuolat prižiūrima, operatyviai reaguojant į iškilusias problemas. Klientui atliekami visi darbai susiję su kompiuterine, programine bei serverine įranga, vykdoma kompiuterinių tinklų priežiūra. Teikiamos paslaugos, tokios kaip įmonės IT ūkio auditas, jo plėtros, darbo optimizavimo rekomendacijų rengimas ar įmonės atstovavimas trečiosioms šalims informacinių technologijų srityje.

Įmonės, pirkdamos paslaugas iš IT bendrovių, gali būti užtikrintos, jog jų IT ūkių rūpinsis profesionalūs specialistai, nuolat keliantys savo kvalifikaciją įvairiuose mokymuose ir seminaruose. „Kiekvienai įmonei pagal jų poreikius ir finansines galimybes yra pasiūlomos individualiai pritaikytos paslaugos bei taikomos lanksčios nuolaidų sistemos. Tad tiek didelės, tiek mažos įmonės gali kreiptis dėl savo IT ūkio priežiūros“ – sako „ServIT“ vadovas.

Atsakydamas į klausimą, kodėl verslininkams verta samdyti ne IT specialistą, nuolat esantį jų biure, o išorinę IT ūkio priežiūros bendrovę, „ServIT“ vadovas aiškina: „Visų pirma mažinamos išlaidos. Dažnai pasitaiko neefektyvus IT specialisto laiko panaudojimas, nes ne visuomet jo reikia pilną darbo dieną, o atlyginimą visgi reikia mokėti fiksuotą. Visų šių išlaidų galima išvengti, dirbant su specializuota IT paslaugų teikėja. Be to, IT paslaugų teikėjai bendradarbiauja su  įrangos gamintojais ir tiekėjais, todėl žemesnės kainos, įsigyjant naują įrangą, yra garantuotos.“

Kitas argumentas pasak A. Jonaičio, yra patogumas, kuomet dėl visų IT klausimų kreipiamasi į IT ūkio priežiūros įmonę ir negaištama laiko, ieškant konsultacijų kitur. Bendrovė, teikianti IT paslaugas, pilnai atstovauja savo klientą bendraujant su interneto tiekėjais, įrangos pardavėjais ir kitais trečiųjų šalių atstovais.

Vertinant IT ūkio priežiūros bendrovių privalumus, nereikia pamiršti vykdomų darbų kokybės. Vieno specialisto kompetencija dažnai yra ribota ir specializuota tam tikroje srityje, todėl toks darbuotojas negali garantuoti, jog visos iškilusios problemos dėl IT ūkio bus operatyviai ir kvalifikuotai sutvarkytos. IT bendrovės yra subūrusios profesionalų komandą, kurioje yra visų IT sričių specialistai, turintys patirties ir užtikrinantys aukščiausios kokybės paslaugas.

„ServIT“ komanda siūlo verslo atstovams koncentruotis ties pagrindine veikla, o IT rūpesčius patikėti IT ūkio priežiūros bendrovėms. Tik taip bus mažinamos sąnaudos bei užtikrinamas efektyvesnis darbas, kuris garantuoja sėkmingą konkurenciją rinkoje.

Daugiau informacijos apie IT ūkio priežiūros bendrovių naudą verslui: www.servit.lt