Užsienyje

Kaip keliauti Europoje

AmsterdamasKoks dažniausias keliavimo būdas yra Europoje? Automobilis? Lėktuvas? Autobusas? Na, priklauso nuo to, apie kokias keliones mes kalbame. Jei kelione laikome važiavimą iš darbo ir į darbą, tuomet automobilis bus pats populiariausias. Jei kalbėsime apie keliones savo namų šalyje, tuomet automobilis vėl gi liks pati populiariausia transporto priemonė. Tačiau, kas jei kalbėsim apie keliones atostogų tikslais po Europą iš vienos šalies į kitą? Ar tuomet automobiliai vis tik liks populiariausia transporto priemone? Galbūt, o galbūt ir ne. Kad ir kaip ten bebūtų, keliauti galima įvairiausiais būdais. Paimkime bet kokį miestą, kad ir Amsterdamą ir pažiūrėkime, kaip ten galime nukakti.

                  Amsterdamas – europietiškos Europos dalies miestas, nesunkiai pasiekiamas iš bet kurio Europos kampo. Paprasčiausias ir greičiausias būdas ten patekti yra kelionė lėktuvu. Nusiperki bilietą, atvažiuoji iki oro uosto, praeini patikrą ir, galima sakyti, tu jau Amsterdame. Deja, ne iš visų miestų ir net valstybių vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Amsterdamą. Ką daryti tuomet? Skristi su persėdimu? Įmanoma, jei rasime patogų persėdimo laiko tarpą, nepermokėsime už kelionę ir nepervargsime kelionėje. Tačiau, visgi, jei tas nepavyksta, kokių mes turime alternatyvų nukeliauti į Amsterdamą?

                  Automobilis. Paprasta. Sėdi į automobilį, nuvažiuoji iki Lenkijos, ten užsipili pilną baką degalų ir pasileidi toliau į vakarus. Tokios kelionės minusas – nuovargis. Daug valandų vairuojant išties pavargstama. Gerai, kai yra draugai, kurie pakelia nuotaiką, papasakodami kokį anekdotą ar tiesiog linksmas istorijas. Tačiau, keliaujant vienam, keliaujant vienam, kelionė gali prailgti ir pabosti. Ką darysime šįkart?

                  Autobusas. Kol kas traukiniu pasiekti Amsterdamą iš Lietuvos neturime galimybės, tačiau galime rinktis autobusą. Kad ir su persėdimu. Vieniems kelionės autobusai patinka – atsisėdi šiltai į kėdę ir miegi sau ramiai iki kelionės tikslo. Kiti gi negali užmigti ar gerai išsimiegoti tam nepritaikytoje autobuso sėdynėje. Tad ką daryti tuomet?

                  Autostopas. Amsterdamas gali būti nesunkiai pasiekiamas autostopu. Tiesa, šis kelionės būdas patiks jaunesniems žmonėms, tačiau į Amsterdamą dažniausiai ir keliauja jauni žmonės, kurie nori pasilinksminti! Toks kelionės būdas nenuspėjamas – gali būti sunkus, gali būti lengvas, tačiau prisiminimai ir galimai patirti nuotykiai išliks ilgam. Tad pasirinkite sau tinkamą kelionės būdą ir keliaukite pasitikti Amsterdamo!