Medicina / Sveikata

Kaip mane siuntinėjo gydytojai

kelio raiščių patempimasPagaliau man diagnozuotas kelio raiščių patempimas ir visos su juo susijusios bėdos. Tačiau turiu pasakyti, kad nesidžiaugiu tuo siaubingai ilgu procesu, kurio metu man teko labai ilgai bandyti suprasti, kas visgi yra. Jaučiuosi išduota, gydytojai tikrai ilgai elgėsi su manimi labai negražiai. Tai, kad kelio raiščių patempimas mano tikroji diagnozė, išsiaiškinau tik tada, kai kreipiausi į privatų traumotologą ortopedą, ir sumokėjau nemažai pinigų.

Pirmieji įtarimai dėl plokščiapėdystės

Taigi, pirmiausiai niekas nekalbėjo apie tai, kad man gali būti sausgyslių uždegimas. Aš ir pati nebūčiau pagalvojusi. Juk beveik nejudu, daugiausiai gyvenime laiko praleidžiu prie stalo programuodama. Tai iš kur man čia gali būti kažkokia trauma. Tačiau ėmė labai skaudėti kojas. Būdavo, kad tik šiaip daugiau pavaikščiojus ima mausti kojas nuo pat pėdų, kartais iki pat kirkšnių. Na bet juk dėl to negalvoji, kad yra kirksnies patempimas. Aš iškart įtariau, kad kažkaip progresuoja mano plokščia pėda. Jau vaikystėje turėjau tą problemą. Tėvai dažnai bardavo, kad einu kojas pariesdama į vidų, kad dėl to greitai suplyšta batai. Tikrai jausdavausi labai kalta dėl to, kad man plyšta batai, o mama mėgdavo susistabdžiusi kokį pažįstamą žmogų, iškart jam kloti apie tai, kokia aš esu šleivakojė. Taip susiformavo ir smagi puikių kompleksų puokštė. Taigi, taip viskas prasidėjo jau seniai. Tada mane vesdavo į polikliniką ir aš darydavau daug visokių pratimų. Taip pat turėjau ir kažkokius padukus, kuriuos man reikėdavo dėtis į batus. Dabar, kai tie skausmai tapo vėl intensyvūs, nusprendžiau, kad čia yra mano plokščiapėdystės progresas. Juk tų specialių padukų aš neaviu jau labai seniai. Niekas negalvojo apie tai, kad čia būtų kažkoks kelio raiscio patempimas, tikrai galvojau, kad visos bėdos slypi pėdoje.

Atmestina reakcija poliklinikoje

Pamiršau paminėti dar vieną problemą, kuri taip pat man buvo įtariama, ir tai nebuvo patempti raisciai. Aš dar galvojau, kad man gali būti išsiplėtusių venų skausmai. Mano motina tokias venas turi ir kaip suprantu, paveldėjau panašias, nes kraujotaka venose tikrai lėta ir bloga. Taigi, mąsčiau, kad čia gali būti ir tokia problema.

Tad pirmiausiai ėjau pas savo šeimos gydytoją, ir prašiau jos, kad registruotų mane ir dėl venų, ir pas ortopedą. Kai po mėnesio sulaukiau eilės pas venų gydytoją, ji labai įdėmiai apžiūrėjo kojas ir pasakė, kad su venomis tikrai viskas gerai. Aišku, kad būtų koks raiščių plyšimas, nesakė ir tikriausiai taip net neįtarinėjo.

Tada buvau nusiųsta pas ortopedę, pas kurią eilėje laukiau tris mėnesius. Kai sulaukiau, tiesiog atmestinai pažiūrėjo mano koją, pasakė, kad nusipirkčiau standartinius įdėklus (net nepasakė ar skersiniam, ar išoriniam skliautui), ir liepė eiti. Ir viskas. Man jau tada buvo būtinas tepalas nuo sausgyslių uždegimo, man juk jau tada iš tiesų buvo patempti ir plyšę raisciai. Man jau tada buvo nutikęs Achilo sausgyslės patempimas. Gydymas buvo reikalingas nedelsiant, ir niekam tai nerūpėjo.

Profesionali diagnozė

Supratau, kad yra kažkas daugiau, nes skausmai nesiliovė ir su tais įdėklais. Pati nežinojau, kas yra sausgysliu uzdegimas, peda atrodė tikrai plokščia, ir mąsčiau, kad tikrai yra ta pėdos bėda. Kokie yra vaistai nuo sausgyslių uždegimo taip pat dar tada nežinojau, nes man jų dar nereikėjo. Galiausiai nuėjau pas traumatologą, kuris pasakė, kad man kelio raisciu patempimas. Gydymas priklauso vaistais arba chirurginis. Taip ilgai man niekas nepasakė, kad yra nykščio sausgyslės uždegimas,m taip ilgai sausgyslių uždegimas, gydymas jo nebuvo pradėtas. Ir kodėl poliklinikoje gydytojai nekreipė dėmesio į tai, kad akivaizdūs kelio raisciu plysimas simptomai buvo? Nežinau.