Įvairenybės,  Verslas / Ekonomika

Kaip mėgstama veikla tapo uždarbio šaltiniu. Mano sėkmės istorija.

Kovo 11-osios gatvėje veikianti „Ragaišio“ kepyklėlė galėtų tapti gražiu pavyzdžiu naujo verslo kūrimui. Pagrindinė veiklos organizatorė ir gamybos vadovė ponia Jolita Vanžodienė sako, kad noras turėti savą verslą ir dirbti „ant savęs“ sklandė jau seniai. Tiesiog reikėjo gero spyrio ir palankiai susiklosčiusių aplinkybių. Taip atsitiko, kad „geru spyriu“ tapo kaimynas, atidaręs nuosavą kavinę. „Supavydėjau baltu pavydu“, – prisipažįsta ponia Jolita, supratusi, kad laukti jau nėra kada ir reikia aktyviai veikti.

Vis tik naujo verslo steigimas nemenkas iššūkis pradedantiesiems verslininkams. Verslo sąlygos Lietuvoje ganėtinai  Kaunas; unijasudėtingos ir įtemptos: reikalingos gana didelės pradinės investicijos, reikia turėti vadybinių žinių, išmanyti finansus. Todėl labai svarbu yra rasti bendraminčių, patikimų verslo partnerių, kurie sugebėtų plačiau pažvelgti į situaciją ir būtų susipažinę su verslo organizavimo principais. Tokiu verslo partneriu, organizatoriumi ir tapo ponas Robertas Ragaišis, dabartinis įmonės akcininkas.

Kepyklos verslo sumanytojams pavyko rasti informacijos apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektą, skirtą skatinti žmonių verslumą bei naujų darbo vietų kūrimą. Pasinaudojus šią parama galima gauti lengvatinius kreditus, su 95 proc. sumokėtų palūkanų kompensavimu. Tai ženkli valstybės parama naujam verslui.

Projekto finansinio tarpininkavimo paslaugas teikia ir Kauno kredito unija, į kurią pagalbos kreipėsi „Ragaišio“ kepyklėlės sumanytojai. Gana maža informacijos apie kredito unijas sklaida kiek „prailgino“ kelią iki tiesioginio bendradarbiavimo, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius. „Prieš tapdamas KKU nariu turėjau visokių abejonių. Tačiau labai nustebino Kauno kredito unijos specialistų kompetencija. Hipotekinių paskolų vadybininkė Jolita Solodovė padėjo susivokti situacijoje ir „įnešė aiškumo“ į viso verslo pradžią. Jau pirmojo susitikimo metu tapo aišku, kad pataikėm ten kur reikia“, – sako įmonės akcininkas ponas Robertas Ragaišis.

Naujoji kepyklėlė tik startavusi jau sukūrė septynias naujas darbo vietas. Šiai dienai yra svarbu „sustyguoti“ kasdienius procesus, operacijas, sureguliuoti kepimo įrangą, kad būtų galima ramiai pasitikti naujus mokslo metus ir patenkinti svarbių klientų – mokinukų poreikius. „Ragaišio“ kepyklėlės planuose yra numatytas ir specialus meniu moksleiviams. Kepinių receptūras kuria ir tobulina pati kepyklėlės direktorė. Firminis kepyklėlės gaminys – ragaišis, kepamas pagal pačių ištobulintą receptą, o pats populiariausias kepinys – česnakinė bandelė su sūriu. Nors apie verslo sėkmę kepyklėlės vadovai kalba gan atsargiai, tačiau planuose yra numatoma ir plėtra į kitus Kauno rajonus, mokymo įstaigas.

Įmonės akcininko p. Roberto patarimas unijos nariams ar ketinantiems jais tapti vienareikšmis: priklausyti unijai yra geras dalykas. Visų pirma tai asmeninis požiūris į mano problemas, verslo iššūkius. KKU kolektyvas visada pasiruošęs mane išklausyti patarti ir net gi paraginti siekti užsibrėžtų tikslų. Kaskart apsilankydamas KKU jaučiuosi kaip atvykęs pas artimus gimines. Tikiu, kad toks rezultatyvus bendradarbiavimas kartu su valstybės teikiama parama galėtų padėti išspręsti net emigracijos problemas, tvirtina ponas Robertas.

„Bendradarbiavimo su Kauno kredito unija dėka galėjau įgyvendinti savo seną svajonę, pradėti nuosavą verslą. Buvau maloniai nustebinta, Kauno kredito unijos darbuotojų profesionalumu, noru padėti ir susivokti situacijoje. Tai nuostabus jausmas, kad tu gali užsiimti savo mėgstama veikla. Geriausias mano darbo įvertinimas – pirkėjų eilė.“ – sako „Ragaišio“ kepyklėlės direktorė ir verslo idėjos autorė Jolita Vanžodienė.

Beveik prieš 200 šimtus metų garsus amerikiečių rašytojas yra pasakęs: „Po dvidešimties metų tu būsi labiau nusivylęs dėl to, ko nepadarei, nei dėl to ką padarei. Taigi atsikratyk pančių. Palik saugų uostą. Pagauk palankų vėją. Tyrinėk. Svajok. Atrask.“ To linkime ir naujosios kepyklėlės vadovams bei jų naujajam verslui.

Daugiau apie Kauno Kredito Uniją (KKU) kreditavimo sąlygas, paskolų suteikimo sąlygas verslui bei individualiems asmenims internete: www.kku.lt