Būstas

Kaip namie sukurti darbo vietą, kurioje būtų malonu dirbti?

Kiekvienas metais vis daugiau žmonių pradeda dirbti iš namų. Iš pirmo žvilgsnio tai geras sprendimas tiek įmonei, tiek žmogui. Verslo organizacijai nereikia nuomoti ir įrenginėti papildomos darbo vietos, o žmogui nereikia kiekvieną rytą per spūstis keliauti į miesto centre esantį biurą. Vis dėlto, dirbant iš namų iškyla naujų problemų. Viena iš jų: kaip įsirengti darbo kambarį.

spintos

Kambaryje turi būti pakankamai vietos. Dažnai planuojant, kuris kambarys bus skirtas darbui padaroma klaida – pasirenkamas pats mažiausias kambarys. Po to, kai šiame kambaryje atsiranda kelios spintos ar stalai, vietos pristinga. Dirbti prispaustam daiktų yra ne pats maloniausias jausmas. Dėl šios priežasties kenčia produktyvumas.

Į patalpą turi patekti pakankamai dienos šviesos, o tamsiu paros metu apšvietimas turi atitikti reikalavimus. Pasirinkite patalpą su dideliais langais pro kuriuos dienos metu galėsite mėgautis natūralia šviesa. Taip pat nepagailėkite pinigų geram apšvietimui. Darbo kambaryje patartina statyti šviesių spalvų baldus, kurie atspindi daugiau šviesos. Tiesa, tai nebūtinai turi būti biuro baldai. Savo darbo vietai galite pritaikyti ir nenaudojamus virtuvės ar svetainės baldus.

Darbo stalas niekada neturėtų būti perkrautas. Perkrovimo gali padėti išvengti lentynos ir spintos. Šie baldai padeda išlaikyti tvarką ir struktūrą bet kuriame kambaryje. Ne veltui sakoma, kad švarus stalas – švarios mintys.

Patogi kėdė – vienas svarbiausių darbo kambarių baldų. Ant jos praleidžiate daugiausia darbui skiriamo laiko, taigi, pasirūpinkite, kad ji jums būtų patogi. Nors taupant biuro baldai dažnai perkami internetu peržiūrėjus katalogus, kėdę geriau įsigyti ją išbandžius. Nuvykite į artimiausią baldų saloną ir išbandykite skirtingas kėdes. Įsigykite tą, ant kurios galite patogiausiai įsitaisyti.

Suteikite biurui asmeniškumo. Paveikslai ant sienų, šeimos nuotraukos ar jūsų senelių mechaninė rašymo mašinėlė pavers darbo kambarį jaukesniu. Į šią vietą jums bus maloniau sugrįžti ir atsiduoti darbams. Taip pat pasirūpinkite, kad jūsų darbo kambaryje būtų gyvybės. Gėlės ir mažas akvariumas puikiai tiks.

Įsigykite kamštinę lentą, ant kurios galėtumėte pasižymėti svarbiausius dienos darbus ir idėjas. Patiems kūrybingiausiems skaitytojams galime patarti įsigyti lentas, kurios skirtos rašymui su kreida ar spalvotais rašikliais. Ant tokių lentų buvo užrašyti ar nubraižyta ne viena, milijoną uždirbusi, idėja.

Labai svarbu, kad jūsų darbo kambaryje būtų visi reikalingi darbui daiktai. Tik turėdami visus darbui reikalingus įrankius ir įrenginius galėsite pilnai susikoncentruoti ir dirbti efektyviai.

Net jei esate įpratęs dirbti su nešiojamu kompiuteriu, įsigykite klaviatūrą, pelę ir didelį monitorių. Šiuos įrenginius galėsite lengvai prijungti prie savo kompiuterio ir mėgautis pilnaverte darbo vieta. Laikui bėgant jums gali prireikti ir kitos įrangos, kaip mikrofonai ar interneto kameros. Šiandien vis daugiau susitikimų vyksta virtualiai.

Pasirūpinkite privatumu. Didžiausia problema dirbti namie nusprendusiems žmonėms yra namiškių nesupratimas. Susitarkite su šeimos nariais, kad kai dirbate jums niekas netrukdytų. Net maži išblaškymai padaro didelę žalą jūsų darbingumui.

Nusistatykite darbo valandas. Pradėjus dirbti iš namų gali pasidaryti sudėtinga atskirti asmeninį gyvenimą nuo darbo. Išeitis – nusistatyti darbo valandas. Be to, darbo valandos padės ugdyti savidiscipliną. Visiems kartais sunku ryte atsikelti ir imtis darbų. Dar sunkiau tai padaryti, kai pats sau esi vadovas.

Galiausiai, susikurkite tokią darbo vietą, kurioje jums būtų malonu dirbti. Kai kurie žmonės namie iš viso negali dirbti, todėl darbui renkasi biurus. Kiti gali dirbti net iš lovos. Atrask variantą, kuris yra priimtiniausias tau.