Medicina / Sveikata

Kaip naudoti arbatmedžio aliejų

arbatmedzio aliejusKartais tokia ekologiška produkcija kaip arbatmedzio aliejus, pas mus atsiranda tiesiog labai netikėtai. Pavyzdžiui, gauname tai iš kažkur dovanų ir galime tuomet džiaugtis, jog turime gerą, visame pasaulyje labai giriamą priemonę. Tik ką su ja veikti? Šį klausimą tikrai kels tie vartotojai, kurie tokios dovanos nesitikėjo. Taigi, jeigu nežinote, kam naudojamas arbatmedzio aliejus, suteikiame jums pagrindus apie šią medžiagą ir jos vartojimą.

Veido odai

Dažnai  arbatmedzio aliejus veidui naudojamas. Nors aliejus yra riebus mišinys, tačiau dažnai jis labai padeda būtent riebios odos savininkams, turintiems problemų dėl spuogų ir inkštirų. Mat gydomosios savybės nuramina odą, neleidžia atsirasti žaizdoms, gydo nuo užkrėtimų. Taip pat aliejus ir labai gerai drėkina. Viena iš priežasčių, dėl ko oda būna labai riebaluota, tai nepakankamas drėkinimas. Kai odai trūksta drėgmės, ji pati jos pasigamina – išskleisdama riebalus į paviršių. Todėl jokiu būdu negalima odos plauti labai drastiškomis priemonėmis, tarkime, muilu, nes efektas bus atvirkščias. O štai drėkinti arbatmedžio aliejaus kaukėmis – puiki idėja.

Viso kūno odai

Neretai  arbatmedzio aliejus veido odai panaudotas tampa toks mėgiamas, jog jį žmonės ima naudoti viso kūno puoselėjimui. Jeigu visas žmogaus kūnas linkęs į sausumą, oda pleiskanoja ir šerpetoja, tai arbatmedžio aliejai gali pagerinti situaciją arba visiškai panaikinti nemalonius pojūčius. Dažnai žmonėms oda sausėja būtent vasarą. Tuo metu pasidaro labai karšta, ir mums ima trūkti drėgmės, ypač jeigu daug laiko praleidžiame saulėje, o odos nedrėkiname kremais. Tačiau ne ką mažiau oda gali išsausėti ir žiemą, kai dėl patalpų šildymo, jose visiškai išgaruoja drėgmė. Tada po drabužiais, ant rankų, krūtinės, kojų ima atsirasti pleiskanotos odos dėmės. Norint to išvengti, visų pirma, verta drėkinti pačią patalpą, tačiau taip pat gera mintis yra ir padėti odai su aliejumi.

Plaukams

Dažnai  arbatmedzio aliejus, kur pirkti ieško žmonės, turintys problemų su plaukais. Iš tiesų, jeigu neskubate, galite palaukti ir sulaukti, kada mėgstamoje parduotuvėje  arbatmedzio aliejus akcija bus. Tai gana populiari prekė ir akcija jai tikrai kažkada bent dėl kelių eurų atsiras. Moterys, turinčios labai prastus, silpnus, nuolat skilinėjančius, o gal net ir slenkančius plaukus, ieško natūralių būdų, kaip juos sustiprinti. Su arbatmedžio aliejumi galima tą padaryti visiškai sau nekenkiant ir sulaukiant tikrai patrauklaus, gero rezultato. Jeigu dar nebandėte – pabandykite. Galbūt kaip tik jums ir jūsų plaukams labai tiks tokia kaukė. Ją galima užsidėti tiek įsitepant į plaukus daugiau aliejaus, įmasažuojant į odą, ir paliekant kelioms valandoms tokią kaukę, tiek sutepant plaukų galiukus aliejumi kaskart išsiplovus galvą, kad šie neskilinėtų. Be to, galima arbatmedžio aliejaus tiesiog įsilašinti į naudojamą kondicionierių ir taip jį dar labiau praturtinti.

Žaizdoms, nudegimams

Kai kuriems žmonėms net ir žaizdų gydymui padeda  arbatmedzio aliejus, atsiliepimai būna tokie geri apie jį. Jeigu stipriai nusideginote, turite kažkokią žaizdą, gyjančią ar negyjančią, tikrai nepakenks patepti pažeistą vietą su šiuo aliejumi.  Ypač turint omenyje, kad jis puikiai tarnauja drėkinimui. Ko labiau reikia nudegusiai odai, jeigu ne drėgmės? Taigi, galima ant apgijusios žaizdos is nudegintos odos tepti šį aliejų nedideliais kiekiais, arba atskiestą su vandeniu, tarsi losjoną. Taip pat ir nusideginus saulėje, odai besilupant, ar po to. Aliejus ne tik atgaivins ir sudrėkins, bet ir pamaitins savo maistingomis savybėmis.