Laisvalaikis / Pomėgiai,  Verslas / Ekonomika

Kaip nepasimesti tarp tokios gausybės taisyklių

Kiekvieną dieną esame apsupti įvairiausių taisyklių, kurių privalome paisyti. Tačiau natūraliai gali kilti klausimas, kaip gi nepasimesti tarp tokios gausybės? Geriausias būdas aktyviai jomis domėtis, tačiau norint perprasti visas kuriamas taisykles vieno gyvenimo tikrai neužteks. Taigi, reikia atsirinkti, kas Jums yra aktualu, o kas visai nesvarbu.

Pirmiausiai reikia suprasti, kurios taisyklės reikalauja ypač griežto jų laikymosi. Tai yra įstatymai, Jūsų darbovietės vidaus taisyklės, sutarčių sąlygos ir kt. Pavyzdžiui, kurdami verslą privalote parengti tam tikrus dokumentus, turi būti nurodytas Jūsų būsimos įmonės registracijos adresas, paruošiamos sutartys su vadovu, pateikiamas akcininkų susirinkimo protokolas. Jei šių taisyklių nepaisysite – naujos bendrovės steigimas tiesiog bus neįmanomas, Jūsų prašymas bus atmestas.

Panašiai ir žaidžiant pokerį. Nežinodami ar ne pilnai žinodami šio žaidimo taisykles greitai pralaimėsite ar būsite paprašyti palikti pokerio žaidimą. Pokerio taisyklės yra viena svarbiausiu šio azartinio kortų žaidimo dalykų, tad jei domitės lošimais, šios taisyklės Jums ypač svarbios, o jei nemėgstate jokių azartinių lošimų, Jums žinoti pokerio taisykles ne tik nereikalinga, bet ir nenaudinga.

Taip pat labai svarbu žinoti kelių eismo taisykles, tiek jei esate vairuotojas, tiek jei esate pėsčiasis. Šios taisyklės, kaip ir didelė LR įstatymų dalis, turi būti gerai žinomos kiekvienam sveiko proto, už save atsakingam žmogui. Be viso to, kelių eismo taisyklių reikėtų mokyti ir vaikus, kad eidami gatve, žaisdami kieme ar bet kur kitur jie būtų bent kiek saugesni.

Kuomet žinosite nemažai taisyklių, susipažinsite su panašiais įstatymais, Jums bus lengviau perprasti naujas taisykles, dalis jų pasikartos, viena papildys kitą. Žinoma, žinoti, kad reikalingas registracijos adresas tuomet kai mokotės pokerio taisykles nebus reikalinga ir tai nesuteiks jokio pranašumo, tačiau kuomet žinosite populiariausiojo Teksaso pokerio taisykles, tai nesunkiai perprasite ir kitų pokerių žaidimų taisykles (Omaha, Stud ir kt.)

Palaipsniui, turėdami vienų ar kitų taisyklių pagrindus, galėsite gana greitai perprasti kitas susijusias taisykles vien pasikliaudami savo turimomis žiniomis ir loginiu mąstymu, o tik kai kurias smulkmenas, detales sutikslindami peržvelgdami taisyklių leidimą. Tai padeda sutaupyti laiko ir lengviau nepasiklysti įstatymų bei taisyklių vingiuose.