Automobiliai / Motociklai

Kaip panaikinti blogą automobilio kvapą?

Drabužiuose įsigėrusius blogus kvapus lengva panaikinti, tereikia nekvepiantį rūbą įmesti į skalbimo mašiną. Tačiau panaikinti blogą kvapą iš automobilio ne visada yra lengva užduotis. Blogo kvapo automobilyje priežastys gali būti įvairios, nuo išsipylusių pieno produktų iki pastipusių ventiliacijos angoje gyvūnų. Iškilus tokioms bėdoms automobiliniai kvepalai nebepadės. Taigi šiame straipsnyje ir papasakosiu kaip panaikinti bjaurius kvapus iš jūsų mašinos salono.

Visų pirma reikėtų nustatyti blogo kvapo šaltinį. Nustačius šią, jus kamuojančią bėdą, kvapą bus galima kur kas greičiau pašalinti. Jei smarvę automobilyje sukelia išsiliejęs skystis, jo dėmę jums reikėtų valyti pasitelkus kempinę. Riebalų dėmes gerai išvalo paprastas virtuvinis indų ploviklis, tik gerai įtrinkite, o vėliau išplaukite paviršių.

Jeigu jūs nežinote kvapo šaltinio – teks valyti visą automobilį. Išmeskite visas šiukšles iš bagažinės bei salono. Po to kilimėlius, sėdynes ir bagažinę pabarstykite soda. Po kurio laiko išsiurbkite šiukšles bei barstytus miltelius. Galiausiai išplaukite visą automobilio saloną.

Išplautą automobilį patartina pastatyti lauke, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Nepamirškite palikti atidarytų langų. Gaivus oras išvėdins saloną. Jeigu ir tai nepadeda gali padėti savadarbiai kvepalai. Nusipirkite acto bei kvepalų ekstrakto aliejaus. Pavyzdžiui, tam tiktų stiprus eukalipto kvapas. Įlašinkite kelis lašelius ekstrakto į purkštuvą, o po to sumaišykite su actu. Papurkškite salone ant sėdynių. Nepadauginkite, nuvalykite su rankšluosčiu. Ši priemonė gali palikti labai aitrų kvapą, todėl būkite atsargūs.

Visgi jei kvapas nedingsta problema gali būti automobilio ventiliacijos sistemoje. Dažnai į mašinos ventiliacijos angą patenka medžių lapai, kurie ten pradeda pūti, todėl gali reikėti pakeisti oro filtrą. Kaip taip padaryti galite rasti automobilio vadove. Jei manote, kad nesugebėsite transporto priemonę nuvarykite į autoservisą. Galimas daiktas, kad lapai yra prilipę ne tik prie filtro, bet užstrigę pačioje angoje su šia užduotimi susitvarkys tik įgudęs mechanikas.

Galiausiai po tokių žygdarbių blogas kvapas iš automobilio tūrėtų būti pašalintas. Norint išlaikyti malonų kvapą galite pamirkyti kelis vilnos ritinėlius nusipirktame eukaliptų ekstrakte. Paprastai automobilio kvepalai ilgai nekvepia ir išsigaruoja. O štai vilnoje išmirkytas ekstraktas išsilaikys ilgiau.

kvepalai