Jaunuolio mokslo kokybė priklauso ne tik nuo jo žinių bei pastangų. Lygiagrečiai svarbu pasirinkti ir tinkamus baldus, kurie skirti produktyviai aplinkai sukurti. Baldai mokykloms parduodami specializuotose prekybos vietose, kadangi jie kuriami orientuojantis į protiškai dirbančius asmenis. Statistai teigia, kad sukūrus vaikui artimesnę ir labiau priimtiną aplinką – mokslo kokybė tampa geresnė. Kokie mokykliniai baldai yra geriausi ir kaip pasirinkti? Aptarėme žemiau.
- „Sveiki“ baldai. Vaiko sėdėjimo pozicija gali nulemti jo mokymosi kokybę. Medikai nuolatos akcentuoja, kaip svarbu išlaikyti taisyklingą laikyseną. Tiesiai sėdint smegenys gauna daugiau deguonies ir to įtakoje geriau priima informaciją bei ją įsimena ilgesniam laikui. Mokykliniai stalai ir kėdės turi būti pasirenkami pagal vyraujanti konkretaus amžiaus vaikų ūgį bei svorį.
- Ilgaamžiškumas. Vaikai – judrios asmenybės, tad ieškant mokyklinių baldų reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Mediena + plienas – geriausias pasirinkimas, kokį šiuo metu galima atrasti.
- Baldų išvaizda prisideda prie vaiko požiūrio į aplinką, fantazijos plėtimosi. Todėl rekomenduojame pasirinkti šviesių spalvų baldus, kurie kelia teigiamas emocijas.
- Vienvietis rašomasis stalas vaikui patogus tuo, kad jį galima labai nesunkiai transportuoti iš vienos vietos į kitą. Mokykliniams baldams tai aktualu, kadangi mokytojai rengia būrelius, diskusijas ir panašiai, kurios suburia mokinius į vieną komandą.
- Kalbant apie „sveikus“ baldus reikia pažymėti ir tai, kad vaikas turi sėdėti ant patogios kėdės, kitu atveju fizinis nepatogumas trukdys jam susikaupti. Reguliuojamo aukščio kėdė padės nusistatyti tokią padėtį, kuri būtų patogi individualiam vaikui. Juk sunku nustatyti normas, kuriose turi tilpti 14-metis. Svarbu atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius.
Prekybos vietose, kuriose parduodami mokykliniai baldai – dirba kvalifikuoti specialistai, kurie ne tik parduoda, tačiau ir konsultuoja. Vaikai – mūsų ateitis. Labai svarbu sukurti jiems tokią aplinką, kurioje augtų mąstančios, pilietiškos ir kūrybingos asmenybės.
Daugiau informacijos svetaineje http://www.litaugus.lt