Būstas

Kaip paruošti sodybą vasarai

BaldaiVis sparčiau artėjant šiltajam metų laikui, dauguma skuba į gamtą savaitgaliui arba keliems mėnesiams persikelia į naują vietą. Jei turite sodybą užmiestyje, kurioje lankotės tik vasarą, pats metas paruošti ją naujam sezonui. Pasidalinsime keliais patarimais, kaip tai padaryti.

  1. Sutvarkykite buitinius reikalus. Galbūt todėl, kad negyvenate čia didžiąją metų dalį, atjungiate elektros tiekimą ir vandenį. Pats laikas išspręsti šiuos klausimus. Apsilankykite reikalingose institucijose ir būsite tikri, kad vasaros poilsis praeis be priekaištų.
  2. Pasiruoškite vaistinėlę. Būnant gamtoje gali nutikti įvairių nelaimių, tad būtinai turėkite priemonių, kurios padės persikaitinus saulėje ar įgėlus bitei. Taip pat, naudinga turėti ir bent keletą žvakių bei purkštuvų, kurie padės atsiginti nuo uodų, kurie itin aktyvūs, ypač vasaros pradžioje.
  3. Pasirūpinkite, kad būtų paruošti visi baldai. Nuvalykite dulkes nuo namo viduje esančių stalų, kėdžių ir spintų, sutvarkykite virtuvės spinteles. Taip pat, nepamirškite ir lauko baldų – išneškite į lauką tam skirtus suolus bei stalus. Bent kelis mėnesius šie dalykai tarnaus jums ir darys jūsų vasaros poilsį kuo malonesnį. Žinoma, nepamirškite ir spintos vidaus – peržvelkite, kokius drabužius esate palikę ir kokių drabužių jums gali pritrūkti. Suprantama, kad turbūt sodyboje nesiruošiate dažnai puoštis, tačiau turėti bent keletą atsarginių drabužių yra neprošal.
  4. Pasirūpinkite sodo technika. Patikrinkite, ar visi turimi prietaisai veikia, ar nieko nereikia pataisyti ir ar nereikia nusipirkti naujų prietaisų bei pagalbinių priemonių. Gera vejapjovė ar žolės pjovimo traktoriukas ir tinkami grėbliai bei kastuvai bent kelis kartus palengvins tvarkymąsi sodyboje ir jis taps daugiau atpalaiduojančia veikla, o ne sekinančia prievole.
  5. Informuokite draugus. Jei jau turite laisvos vietos gamtoje, išnaudokite ją laikui su draugais praleisti. Pasikvieskite juos savaitgaliui ir užsiimkite įdomia veikla – žvejokite, grybaukite, kepkite maistą, sėdėkite prie laužo. Tai puiki galimybė pabendrauti ir sustiprinti ryšius.
  6. Sugalvokite širdžiai mielų užsiėmimų. Kai kurie žmonės mano, kad poilsiauti sodyboje yra nuobodu, tačiau iš tikrųjų yra visiškai priešingai – ypač tuomet, jei atrandamas pomėgis. Pavyzdžiui, nemaža dalis žmonių atostogų metu, kuomet lankosi savo sodyboje ir laiką leidžia gamtoje, susidomi sodybos vidaus, išorės ir aplinkos tobulinimu. Tai puikus atsipalaidavimo būdas, kuris nuramina, atpalaiduoja ir leidžia atsiriboti nuo rūpesčių. Viena iš tokių veiklų gali būti dekupažas. Dažniausiai sodybose galima rasti daugybę baldų, su kuriais galima praktikuotis, pvz., tam puikiai tiks spintos. Žinoma, yra ir daugiau užsiėmimų bei laisvalaikio praleidimo būdų – tereikia pasitelkti fantaziją ir imtis veiklos.

Taigi, poilsis užmiestyje, sodyboje, ko gero, vienas iš smagiausių vasaros užsiėmimų, tad jam reikia pasiruošti iš anksto. Sutvarkykite aplinką ir būkite apsirūpinę reikiamomis priemonėmis, taip būsite tikri, kad poilsis bus nuostabus.