Būstas

Kaip paruošti tvorą žiemai?

Vasara jau po truputį eina į pabaigą, tuoj ateis ruduo ir nepajusime, kaip mus užgrius žiema, o ji namų savininkams a atneša ir naujų rūpesčių , kalbant tiek ir apie namo apšiltinimą tie ir apie aplinkos sutvarkymą.

Didelis išbandymas užėjus šalčiams tenka mūsų tvoroms. Nuo to, kaip tvora bus paruošta speigams priklausys ar reikės ją remontuoti atėjus pavasariui, tad ir čia puikiai tinka sena gera lietuvių patarlė „roges ruošk vasarą, o ratus žiemą“. Skaitydami toliau, rasite patarimus, į ką reikia atkreipti dėmesį dar prieš įsirengiant aptvėrimo sistemą, kad tvora tarnautų ilgai.

tvora ziema
Tik tinkamai paruošta tvora gali atlaikyti žiemos išbandymus

Pirkite tik kokybiškus aptvėrimus. Dažnai mes siekdami sutaupyti ieškome pigiausios prekės, bet renkantis tvoras savo namams neturėtume taip elgtis, todėl stenkitės, kad Jūsų pirkinys būtų iš žinomo bei patikimo gamintojo. Visada kaip galima atidžiau apžiūrėkite ir įvertinkite gamybos kokybę, ypač kreipkite dėmesį į tai, kaip yra suvirintos jungtys ir kokio tipo naudojama antikorozinė danga.

Visi elementai „iš vienų rankų“. Pilnai įsirengti aptvėrimą reikia nemažai sudedamųjų dalių – tinklas, atveriami ar slenkantys vartai, stulpai, pamato blokeliai ir t.t. Pirkdami viską iš vieno gamintojo užsitikrinsite, kad visi elementai derės tarpusavyje, dėl ko nereiks atlikti jokių papildomų darbų kaip pjaustymas ir gręžimas, o dėl jų mažėja gaminių atsparumas korozijai. Bet to, rinkdamiesi visą aptvėrimo komplektą iš vieno gamintojo ar pardavėjo, galite tikėtis nuolaidos, tad gausite ne tik kokybę ir gerą kainą.

Tinkamas montavimas. Tvoros montavimą patartina patikėti profesionalams, tačiau jeigu jau patys nusprendėte įsirengti namo aptvėrimą, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos patarimus:

–         Neatlikinėkite darbų esant minusinei temperatūrai, nes cemento stangrėjimo laikas tampa daug ilgesnis, dėl ko tvora gali deformuotis

–         Naudokite aukščiausios kokybės betoną.

–         Atidžiai perskaitykite gamintojo pateikiama montavimo instrukcija ir jos laikykitės.

Taip pat, atkreipkite dėmesį, kad gamintojai siūlo savo gaminiams garantinį laikotarpį, bet jis dažniausiai galioja tik tada, kai tvorą įrengia profesionalūs montuotojai.

Vartų paruošimas. Jau juos įrengdami, įsitikinkite, kad varstant ar stumdant vartai niekur nekliūna ir nestringa, nes dėl šalčių jie dar labiau deformuojasi ir gali užstrigti arba užsikirsti. Visas judančias dalis sutepkite. Visada numatykite sniegą nuo slankiojančių automatinių vartų takelio, kad susidariusi sangrūda jų nedeformuotų ar neperdengtų variklis.

Supraskite, kad tvorą savo kieme įsirengiate daugeliui metų, tad kuo daugiau laikų ir lėšų skirsite pradžioje, tuo ilgiau ji jums darnaus ir tuo mažiau reiks papildomų išlaidų priežiūrai bei remontui.