Verslas / Ekonomika

Kaip pasigaminti lankstinuką?

Norite pasigaminti lankstinuką skirtą jūsų verslo reklamai? Negalite sau to leisti? Pirkite šaunųjį dulkių siurblį „Magic“… Negalėjau nepajuokauti. Tik pradėjus rašyti šį straipsnį pirmieji šovę į galvą klausimai buvo tokie reklaminiai. Vis dėlto lankstinukai ir jų gamyba yra įmanomi ir be stebuklingojo siurblio, beje juos pasigaminti išties  nėra taip sunku kaip gali atrodyti. Smulkiam verslininkui negalinčiam sau leisti spaustuvės paslaugų tereikia turėti paprasčiausią „Paint“ programą, kuri būną įdiegiama kartu su visomis Microsof Windows operacinių sistemų versijomis. Būtent apie tai ir bus šis straipsnis, kaip pasitelkus paprasčiausią kompiuterinę dizaino programą galima pasigaminti brošiūras.

Norėčiau pabrėžti, kad aš naudoju Windows XP operacinę sistema ir su ja įdiegtą piešimo programą, galbūt kitose Microsof operacinėse sistemose tolia aprašomi žingsniai šiek tiek skirsis. Taigi atsidarius „Paint“ spauskite meniu skiltį „Image“, ten pasirinkite lapo dydį 297 mm X 210 mm arba 11.7 X 8.3  inches (liet. coliai) nuspauskite OK mygtuką. Taigi jūs pasirinkote lapo dydį, kuris atitinka A4 formato išmatavimus. Taip pat žinokite, kad ši programa leidžia dirti tik su vienu lapu vienu metu, taigi kitą lankstinukų pusę dailinsite vėliau.

Antras žingsnis šoniniame meniu pasirinkite įrankį „Line“. Žiūrėkite, kad brėžiama linija būtų kuo plonesnė. Tada padalinkite puslapį į tris lygias dalis, per šias linijas bus perlenkti jūsų lankstinukai. Po to tame pačiame kraštiniame meniu pasirinkite „Text“ įrankį. Pažymėję vietą kur norite matyti reklaminį tekstą, jį įveskite. Atkreipkite dėmesį, kad galite keisti teksto šriftą ir dydį.

Ketvirta nuspauskite „Paintbrush“ įrankį. Su juo galėsite išdailinti savo lankstinuką. Programos lange kairėje apačioje naudodami šį įrankį galite pasirinkti spalvą. Pavyzdžiui, reklamuodami savo kavinę galite nupiešti kavos puoduką, o foną spalvinkite įvairiomis spalvomis. Fono dailinimui galite pasinaudoti ir „Airbrush“ įrankio funkcija, jis veikia kaip aerozolinių dažų purkštuvas. Aišku spalviniai sprendimai priklauso tik nuo jūsų.

Galiausiai pabaigę darbą nuspauskite „File“ ir „Save As“ mygtukus, išsaugokite savo maketą. Visą ankščiau minėtą procesą pakartokite ir kitai brošiūros pusei. Norėdami, kad lankstinukai atrodytų dailiau juos galite spausdinti ant spalvoto popieriaus.

lankstinukai