Įvairios svetainės,  Verslas / Ekonomika

Kaip pasipelnyti iš turimo miško?

Dažnai žmonės perka mišką nė nežinodami ką su juo daryti, tačiau bene vienintelis populiariausias pirkimo tikslas yra būtent pasipelnymas. Nesvarbu ar jūs esate verslininkas ar tiesiog eilinis žmogus, kuris turi miškingą žemės sklypą – iš jo tikrai galite išspausti nemenkos naudos. Svarbiausia yra tai, jog kiekvienas turinti mišką privalo apsispręsti – ar pats iš jo bandys pasipelnyti, ar tiesiog tokią teisę perleis kitam žmogui, žinoma – ne už ačiū. Reikėtų pastebėti, jog turintys daugiau laisvo laiko, gali patys imtis miško priežiūros darbų, kurių dėka būtų galima ir nemenkai uždirbti.

Pirmiausia, turite žinoti, jog jeigu jūs nelabai galite gaišti laiką prie turimo miško darbų, tai gal tiesiog visus darbus reikėtų patikėti kitiems žmonėms? Trumpai tariant, šiuo metu, Lietuvos įstatymai numato galimybę sklypo savininkui perleisti teisę mišką iškirsti. Tokiu būdu sklypas paprasčiausiai būtų priklausantis jums, tačiau jį iškirstų ir medieną išsivežtų kiti asmenys, kuriems parduotumėte šią teisę. Kai miškas bus iškirstas ir išvalytas, tai galite imtis jo apželdinimo ir ateityje vėl gi – bus galima parduoti mišką kirtimui.

miskasKas liečia kitus darbus, tai verta pastebėti, jog jeigu nusprendėte patys gauti tam tikrą pelną iš savo miško, tai imantis darbų, jūs tikrai būsite užtikrinti, jog gausite maksimalią finansinę naudą. Jeigu jūsų miškas turi būti valomas praretinant nemažai medžių, tai visą šią medieną tikrai nesunkiai galėtumėte parduoti kaip malkas. Malkų poreikis visais metų laikais yra labai didelis, todėl patys kirsdami mišką, tikrai uždirbsite nemažus pinigus.

Kalbant apie kirtimą, tai čia reikėtų pastebėti, jog kai kurie miškai yra itin vertingi. Tai reiškia, jog pavyzdžiui tankiai medžiais apaugusiuose miškuose nereikėtų visko pjauti kas po to eitų į malkas. Jeigu pagal leidimus, medžiai yra nupjaunami itin aukšti bei geros apimties, tai faktas, jog tokios apvalios medienos kainos tikrai bus didesnės negu malkų. Tokią medieną nesunkiai parduotumėte tam tikroms bendrovės už gana patrauklią kainą, o svarbiausia – jums nebūtina turėti specialią techniką, nes dauguma bendrovių gali atvykti į vietą ir visą medieną išsivežti pačios.

Jeigu iš savo miško norite pasipelyti maksimaliai, tai bet kokiu atveju visų kirtimo darbų imkitės patys, o jeigu tokia veikla jums dar yra ir itin maloni, tai galbūt reikėtų tuo užsiimti nuolatos? Tokiu atveju, patys galėtumėte užsiimti miškų pirkimu, o lengviausias būdas reklamuotis, tai sukurti skelbimus tiek spaudoje, tiek ir internete su užrašais „perku mišką“ ir tada jau patys galėsite rinktis jums patraukliausius miškų pardavimo pasiūlymus Lietuvoje.