Įvairenybės,  Verslas / Ekonomika

Kaip pasirengti verslo mugei?

Mugės ir specifinės parodos yra puiki proga pritraukti naujų klientų ir užmegzti ryšius su potencialais partneriais. Dažnai parodos ir mugės pasitarnauja, kaip galimybė pažvelgti į savo siūlomas prekes ar paslaugas iš šono ir palyginti jas su konkurentų siūlomais produktais. Šiame straipsnyje aprašysiu, kaip reikia pasirengti tokiam renginiui.

Pasirūpinkite tinkama jūsų stendo vieta. Vieta, kurioje įsikurs jūsų įmonę atstovaujantis stendas labai svarbi. Prieš pasirašydami sutartį su verslo mugės organizatoriais pasidomėkite, kas bus jūsų kaimynai, ar tinkamai apibrėžiama jūsų įmonės veikla. Svarbu, kad jūsų stendas neatsidurtų šalia pranašesnių konkurentų ar per toli nuo pagrindinių lankytojų srautų. Geriausia įsikurti vietoje, kur lankytojai ateina pirmiausia. Tada jie dar nebūna pavargę ir gali nuodugniai susipažinti su jūsų siūloma preke.

Pasirūpinkite dalomąją medžiaga. Įprasta, kad per muges žmonės prisirenka daugybę popierių ir faktas, kad jie ima beveik viską, kas jiems yra duodama. Geriausia, kad jūsų skrajutės nebūtų lengvai pasiekiamos eiliniam praeiviui, kuriam visiškai neaktuali jūsų paslauga ar produktas. Žmonės, kurie dirbs stende turėtų asmeniškai įteikti skrajutę, kuri yra reikalinga konkrečiam klientui, todėl verta turėti kelias skirtingas skrajutes, kurios atitiks skirtingų žmonių poreikius. Jei norite, kad žmogus ilgą laiką nepamirštų jūsų įmonės neužteks paprastos biure atspausdintos vienspalvės skrajutės. Teks pasitelkti kūrybiškesnius sprendimus. Vienas paprastesnių variantų – maži kalendoriai. Juos žmonės mėgsta įsidėti į savo piniginę ir nešioti iki metų galo.

Rengiantis mugei reikia atrinkti atsakingus darbuotojus, kurie tinkamai reprezentuos jūsų įmonę. Jie turi sugebėti rišliai kalbėti ir būti savo srities profesionalai, nes dažnai į specifinės srities ateinantys žmonės gali turėti netikėtų klausimų. Taip pat būtina, kad jūsų įmonės ambasadoriai reprezentatyviai atrodytų: būtų apsivilkę oficialią aprangą, jei to reikalauja jūsų įmonės įvaizdis, bet tuo pačiu ir išsiskirti iš kitų savo įmones atstovaujančių žmonių. Galite pasirūpinti išskirtinių spalvų aprangą.

Galiausiai pasirūpinkite informacijos kokybe. Aprašymai parodos tinklapyje turi atspindėti jūsų įmonės išskirtinumus ir skatinti aplankyti jūsų stendą bei išsiskirti iš konkurentų. Taip pat parenkite pranešimus spaudai ir stebėkite, kokią naudą dalyvavimas mugėje teikia jūsų verslui. Kai kurios net didesnės įmonės pastebi, kad ne kiekvienais metais apsimoka dalyvauti tokio tipo renginiuose.
kalendoriai