Medicina / Sveikata

Kaip pasirinkti veterinarą?

veterinarasGyvūnų auginimas tai ne tik malonumas. Tai darbas. Svarbiausia, kad savo gyvūnus mylėtume kuo labiau, o tai įgyvendinti galima tik pasirinkus puikų veterinarą į kurį galėsite kreiptis visada, kai tik iškils kokios nors problemos. Veterinarijos paslaugos – tokios pat reikalingos, kaip kad ir ligoninės. Jeigu norite, kad gyvūnas visada būtų sveikas – reikia reguliariai jį vesti profilaktiniam patikrinimui. Visgi, kadangi egzistuoja tokia plati įstaigų pasiūlą – kaip pasirinkti tą, kuri yra pati geriausia?

Veterinaro paieškos gali būti varginančios ir reikalauti labai daug laiko. Taigi, siūlome specialistą pasirinkti dar tuomet, kol neprireikė jo paslaugų. Paprasčiausiai visada po ranka turėkite telefono numerį, kad iškilus problemai – galėtumėte kreiptis. Naudinga, kai specialistas dirba visą parą ir sutinka gyvūną priimti net ir nakties metu.

KAINA. Skirtingos klinikos savo paslaugas siūlo skirtingomis kainomis. Žinoma, nesiūlome keliauti ten, kur paslaugos yra ypač pigios, kadangi gali būti, jog jos ne tokios kokybiškos, kokių galėtume norėti. Veterinarijos paslaugos dažniausiai apie save paskelbia internete. Būtent ten ir siūlome susipažinti su kainoraščiais.

PASLAUGOS ne visose klinikose suteikiamos vienodos paslaugos. Jeigu jums reikalinga kiek sudėtingesnė procedūra – tokiu atveju reikia ieškoti, kur jį galėtų būti įgyvendinama. Dažniausiai apie suteikiamas paslaugas plačiau rašome internete. Ten pasiskaityti siūlome. Kilus klausimams – kreipkitės į profesionalus. Pavyzdžiui, genetiniai tyrimai gyvūnams atliekami ne visur, tačiau gerai paieškojus įmanoma rasti vietą, kur būtų tiriami.

GYVŪNAI. Vienos veterinarijos klinikos labiau orientuojasi į didelius gyvulius, kai tuo tarpu kitos – mažesnius. Jeigu auginate tokį gyvūnėlį, kaip kad žiurkėnas, tokiu atveju apskritai reikia ieškoti specialaus veterinaro, kuris užsiimtų gydimu. Kaip jau minėjome, labai svarbu nuolatos turėti omenyje į ką gali kreiptis.

VIETA. Natūralu, kad daugelis ieškosi tokios įstaigos, kuri yra kuo arčiau gyvenamųjų namų. Tiesiog jeigu ištiktų poreikis pasimatyti su gydytoju, patogu, kai jis savo paslaugas teiks visai netoli. Kai kurie specialistai netgi atvyksta iki namų. Kartais tai kainuoja papildomai, tačiau kadangi ne visada gyvūną galima judinti – tai labai patraukli paslauga.

ATSILIEPIMAI. Visada verta pasiklausti pažįstamų, galbūt jie gali ką nors rekomenduoti. Kitu atveju siūlome atsiliepimus pasiskaityti internete ir susidaryti preliminarią nuomonę apie konkrečią įstaigą. Įvertinkite pasiūlymus ir galimybes.

Veterinarijos paslaugos tokios pat modernios, kaip ir gydymo įstaigos, kuriose žmonės stengiasi išspręsti savo sveikatos problemas. Tačiau kaip ir visada – egzistuoja tiek geresnės, tiek prastesnės kokybės paslaugos. Svarbiausia, kad plati pasiūla – čia, tad reikia susidėlioti kuo daugiau kriterijų ir pasirinkti teisingai. Jeigu jums reikalingi genetiniai tyrimai arba chirurginė operacija – tokiu atveju profesionalo paieškos bus kiek sudėtingesnės. Paprasčiausiai teks palyginti kur kas daugiau įstaigų, kol atrasite tokį variantą, kuris tik labiausiai.

Gyvūnai – geriausi mūsų draugai. Jų sveikata reikia rūpintis taip pat atidžiai, kaip ir savo. Reguliariai lankantis pas gydytoją gyvūnas bus patikrintas ir tiksliai žinosite, kad jo sveikata – puiki. Tuo pačiu nepamirškite, kad labai svarbi tinkama mityba ir fizinis aktyvumas.