Automobiliai / Motociklai

Kaip prižiūrėti padangas?

Kiekvieno automobilio šeimininkas siekia, kad jo automobilis ne tik gerai atrodytų bet būtų patikimas ir, žinoma, saugus. Jau žinome, kad siekdami saugumo turime laikytis kelių eismo taisyklių, o kad automobilis būtų patikimas, reguliariai patikrinti jo variklio būklę. Tiesa, tai ne visi automobilio šeimininko darbai. Labai svarbi ir kartais priežiūros pareikalaujanti detalė yra jūsų brangiausio automobilio padangos. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip jomis tinkamai pasirūpinti.

Kartą per mėnesį patikrinkite padangų slėgį. Šis veiksnys turi įtakos vairavimo malonumui, degalų vartojimui ir saugumui. Jungtinėse Amerikos valstijose vykdyti tyrimai parodė, kad per mažas slėgis yra didelės dalies avarijų priežastis. Taip pat jei važinėjate su padangomis, kuriose per mažas slėgis, jos daug greičiau dėvisi. Normalu, kad per mėnesį slėgis sumažėja 1 psi. Taigi, patikrinkite slėgi kartą per mėnesį ir prieš ruošdamiesi į ilgesnę kelionę.

Apžiūrėkite ar padangos nėra pažeistos. Padangos dažnai būna praduriamos, kai užvažiuojama ant stiklo šukių ar statybinių atliekų, todėl verta įdėmiai stebėti kelio dangą. Pažeidimai taip pat gali būti viena iš oro leidimo priežasčių. Tuo tarpu staiga prakiurusi padangą gali didelę sukelti avariją. Taigi, jei pastebėjote pažeidimą, apsilankykite servise ir paprašykite, kad apžiūrėtų jūsų padangų būklę ir iš vidaus užlopytų padangą.

Rekomenduojama keisti padangas, kas 6000 kilometrų. Kartais norint prailginti padangų tarnavimo laiką priekines apkeičia su galinėmis. Nustatyta, kad priekinės padangos visada greičiau susidėvi. Norėdami sužinoti daugiau kreipkitės į auto servisą, kuriame jums atliekamas padangų montavimas ir pasikonsultuokite su savo mechaniku.

Pasirūpinkite, kad ratai būtų gerai subalansuoti. Nesubalansuoti ratai ne tik sutrumpina padangų gyvavimo laiką, bet ir kenkia kitoms automobilio detalėms. Jei važiuodami greitkeliu didesniu greičiu jaučiate, kad automobilis nėra stabilus, apsilankykite auto servise ir paprašykite atlikti ratų balansavimą.
padangų montavimas

Laiku keiskite sezonines padangas. Žiemą, kai kelio danga padengta ledu, važinėti su vasarinėmis padangomis yra labai pavojinga. Tuo tarpu žieminės padangos vasara labai dėvisi. Spygliais padengtas paviršius praranda savo savybes ir gadina asfalto dangą.