Būstas

Kaip prižiūrėti parketą?

Parketas – labai populiari grindų danga mūsų krašte, tad parketą galima išvysti kone kiekvienuose namuose. Tačiau ar žinote kaip taisyklingai prižiūrėti parketą? Jei ne – perskaitykite šiuos patarimus.

Prieš pradedant kalbėti apie parketo priežiūrą, verta paminėti ir šios dangos ypatumus. Visų pirma, parketas yra natūrali ir higieniška danga, kuriai nereikalinga ypatinga priežiūra. Maža to, parketas yra puikios išvaizdos. Būtent dėl šių priežasčių jis yra toks populiarus.

Parketo priežiūra – nėra sudėtingas, specialių žinių reikalaujantis procesas, tačiau keletą dalykų vertėtų atminti. Nesvarbu ar jūsų namuose esantis parketas yra lakuotas ar ne, jį reikia saugoti nuo vandens. Norėdami apsaugoti parketą nuo aplinkos poveikio, galite jį padengti specialiu poliruoklio sluoksniu. Kasdienei parketo priežiūrai, tvarkai bei švarai palaikyti puikiai tiks siurbliavimas, drėgnos šluostės bei valymo priemonės, skirtos parketo dangai.

Jei jūsų namuose yra alyvuotas parketas, jį reikia atnaujinti, atsižvelgiant į grindųintensyvumą: jei jis mažas – parketą pakaks atnaujinti kartą per pusantrų ar dvejus metus, jei jis didelis – tokiu atveju alyvuotą parketą atnaujinkite kas pusmetį.

Beje, jei kambaryje, kuriame yra parketas yra gausu baldų, jų kojeles apgaukite veltiniais – priešingu atveju, bėgant laikui baldų kojelės paliks žymes ir parketas neteks puikios išvaizdos. Taip pat pasirūpinkite, kad ant parketo nepatektų smėlio, purvo bei kitų nešvarumų, kurie gadina parketo paviršių. Patalpose, kuriose yra parketas, reikėtų stengtis palaikyti 20 laipsnių temperatūrą bei reguliariai jas vėdinti.

Atminkite, ir tai, jog jei namuose rengiatės daryti remontą ar pertvarkymą, parketu dengtas grindis užklokite specialia danga (tam puikiai tiks gofruoto kartono lakštai), priešingu atveju, dulkės bei kiti nešvarumai gali pakenkti parketui.

Laikydamiesi šių patarimų užtikrinsite ilgą parketo tarnavimo laiką.