Užsienyje

Kaip skristi toli ir pigiai

frankfurtasDažnai nekeliaujantiems atrodo, kad skirsti lėktuvu yra brangu. O jei norite nuskristi kur nors toli, į kitą Europos kampelį ar net kitą žemyną, kaina greičiausiai bus išvis neįsivaizduojamai didelė. Tačiau taip yra toli gražu ne visada. Jei iš anksto imate rūpintis kelione, jei netingite ieškoti pigesnių avialinijų ar palaukti akcijų, jeigu sugebate improvizuoti derindami skrydžius su persėdimais įvairiuose Europos miestuose, tuomet skrydžiai gali kainuoti net juokingai pigiai.

Žinoma, yra ir tikrai aukštų kainų. Per šventes, savaitgaliais ar turistinio sezono metu daugelis aviakompanijų bilietų kainas ženkliai pakelia. Pavyzdžiui pasiekti Londoną iš Lietuvos kalėdiniu laikotarpiu gali kainuoti penkis ar net dešimt kartų brangiau nei vos porą savaičių vėliau. Dažnai brangiai moka tie, kurie apie skrydį ima galvoti likus vos savaitei ar kelioms dienoms iki kelionės pradžios. Natūralu, kad tuomet bilietai brangūs, nes kam reikia, tas vistiek juos pirks.

Skrydžiai su persėdimais – bene geriausias būdas sutaupyti keliaujant kur nors toliau. Labai dažnai jau pačios kompanijos siūlo suderintų skrydžių bilietus, ir pirkdami kelionę iš pavyzdžiui Vilniaus į Tenerifę iš tikrųjų skrisite dviem lėktuvais, pradžiai pasiekdami kokį nors Frankfurtą, na o jau po to kildami ir link galutinio kelionės tikslo. Beje, turbūt visi skrydžiai, kuriuose perkate iš Lietuvos miestų į Azijos, Afrikos ar Amerikos šalis, bus vykdomi su persėdimu kuriame nors Europos didmiestyje. Frankfurtas, esantis Vokietijoje, yra bene didžiausias skrydžių mazgas Europoje, kur didelė dalis keliautojų yra tiesiog skrendantys bet kur kitur, tik ne į patį Frankfurtą.

Kita dalis skrydžių su persėdimais – tai kai persėdimus planuojatės jūs patys. Taip ženkliai sutaupyti galima keliiaujant su pigiosiomis avialinijomis ir norint pasiektį labiau nuo Lietuvos nutolusios Europos ar šiaurės Afrikos pakraščius. Pavyzdžiui, tiesioginis skrydis į Barselona gali kainuoti apie šimtą eurų, o jei pirksite du skrydžius, iš Vilniaus į Briuselį ir tik tada į Barseloną, sumoje dažnai pavyks sutaupyti. Jau minėtas Frankfurtas kaip persėdimo stotelė yra taip pat labai populiarus tarp keliaujančiųjų pigiosiomis avialinijomis. Tiesa, čia atsiranda nemažai rizikų – dėl lėktuvo vėlavimo nieks jums negrąžins pinigų, jei nespėsite į kitą lėktuvą. Nors lėktuvai vėluoja išties retai, tačiau bent kelių valandą tarpą reiktų planuotis.