Būstas,  Įvairenybės

Kaip sukurti jaukias erdves?

Sukurti aplinką, kurioje bus jauku, daugeliui žmonių tik iš pirmo žvilgsnio paprastas uždavinys. Įprastai galvojama, kad interjero kūrimu gali užsiimti beveik bet kas. Dėl šios priežasties interjero kūrimo, patalpų spalvų parinkimo bei baldų išrinkimo užduotys patikimos bet kam, kas sutinka šią užduotį apsiimti. Paprastai tokia istorija turi dvi galimas pabaigas: arba atsakingas žmogus sukuria per daug konservatyvų interjerą arba sukuria aplinką, kuri daugeliui žmonių nėra priimtina. Taigi, norėdami atrasti patį geriausią interjero sprendimą skaitykite šį straipsnį toliau.

Išsiaiškinkite, kokie žmonės lankysis jūsų kuriamoje aplinkoje. Visiems įtikti nėra įmanoma. Ne veltui sakoma, kad geriau būti geriausia vienoje srityje, nei vidutinišku keliose. Ta pati taisyklė galioja ir kuriant patalpų interjerą: kai perkami minkšti baldai, spintos, stalai, kėdės, galvojama, kokias spalvas parinkti patalpai. Ši taisyklė labai gerai matoma populiariose miesto kavinėse. Vienose kavinėse yra pastatyti patogūs minkšti baldai, kaip sofos ir foteliai, kurie tik ir kviečia kiekvieną lankytoją prisėsti ir pasimėgauti bohemiška aplinka bei išgerti kelis kavos puodelius. Tokiose kavinėse dažnai renkasi jaunimas, kuriam svarbiau nei patys gėrimai yra vieta, kurioje gali susitikti su bendraamžiais ir laisvai bendrauti. Tuo tarpu kitose kavinėse, kuriose nėra patogių vietų atsisėsti, dažniau apsilanko skubantys žmonės. Dažniau tai skubantys į darbus žmonės, kuriems svarbiau pats produktas nei aplinka, kurioje galima išgerti kavą. Kartais šie skirtumai galioja net ir to paties tinklo kavinėse. Taigi, prieš pradėdami interjero kūrimo darbus, išsiaiškinkite, kokie žmonės jūsų patalpose dažniausiai lankysis. Jokiu būdų nebandykite įtikti visiems.

Į pagalbą kurdami interjerą pasikvieskite specialistą, kuris geriau išmano jūsų tikslinės auditorijos skonį. Ne veltui sakoma, kad geriausi vadovai yra geriausi, nes samdo protingesnius už save. Šiuo atveju pasamdykite žmogų, kuris geriau suprantą būtent interjero kūrimo subtilybes ir žmonių skonį. Jei kuriate kavinės interjerą, rinkitės žmogų, kuris yra gerai žinomas potencialių klientų gretose. Tai bus galimybė suteikti papildomos vertės jūsų kavinei. Tuo tarpu, jei svarbiau praktinis interjero pritaikymas, peržiūrėkite potencialių kandidatų į pagalbininkus buvusius darbus. Pavyzdžiui, apsilankykite biuro ar gyvenamosiose patalpose, kurių interjerą jūsų nusižiūrėtas specialistas kūrė. Patikrinkite ar spintos bei kiti baldai išdėstyti patogiai ir yra patikimi.

Neklausykite visų žmonių nuomonės. Dažnai daroma klaida, kad kuriant patalpų interjerą klausiama patarimų visų šeimos narių ir kolegų. Nuomonę dažnai pareiškia visi nuo įmonės programuotojų iki vadovo žmonos. Tai elementari klaida, bet dažnai daroma, nes manoma, kad galima įtikti visiems. Iš tiesų, visada geriau klausti patarimo specialisto, kurio skonis jums patinka, o aplinkinių nuomonę išklausyti labai atsargiai. Juk, kai susergate nebėgate į gatvę ir visų iš eilės neklausiate patarimo, ką daryti. Tokiu atveju kreipiamasi į gydytojus. Lygiai taip pat elkitės kurdami interjerą ,kreipkitės į specialistus. Savo ir kitų asmenines idėjas geriausia įgyvendinti asmeninėse erdvėse.

Jei vis dėlto pačiam labai norisi sukurti namų, biuro ar kitos patalpos interjerą – pradėkite mokytis. Pirkite apie interjerą rašomus žurnalus, klasikines knygas, žiūrėkite laidas ir filmus bei stebėkite geriausius šalies specialistus, net pakvieskite juos išgerti kavos puodelio. Tiesiog domėkitės šia sritimi ir gilinkite savo žinias. Tik taip pasieksite geriausių rezultatų.

Galiausiai, tiesiog įsivertinkite, kas jums yra svarbiausia. Susirašykite visas galimas patalpų paskirtis ir išskirkite tris svarbiausias. Remdamiesi šiuo trijų punktų sąrašu priimkite visus sprendimus ir gausite rezultatą, kuris geriausiai atitiksi jūsų poreikius.

Minkšta sofa