Pirkiniai / Paslaugos,  Žiniasklaida / Leidyba

Kaip sukurti ypatingą vizitinę kortelę

vizitinės kortelėsNe vienam iš mūsų vizitinių kortelių gamyba asociuojasi su kažkuo neįdomiu ir labai nuvalkiotu. Bet tik todėl, kad mes per retai matome išties gerus vizitinių kortelių pavyzdžius ir tikrai retai galime pasakyti, kad štai vizitke, kurios nesinorės išmesti pirmai progai pasitaikius. Tačiau tokių ypatingųjų visgi būna ir mūsų tikslas yra sugalvoti, kaip padaryti, kad vizitinių kortelių gamyba pasiektų maksimalų rezultatą.

Pagrindiniai maketavimo principai

Visuomet vizitinių kortelių gamyba pirmiausiai prasideda nuo parengiamųjų darbų. Net jeigu užsakinėsite vizitines korteles internetu, jums reikės arba užsisakyti parengiamuosius darbus, arba būti juos atlikus patiems.

Pirmiausia, reikia žinoti, kad maketuojant bet kokį spaudos darbą, reikia naudoti maketavimo tinklelį. Ką jis daro, ir kam jis reikalingas? Tai nematomas tinklelis, kuris vėliau, jau pagaminus maketą, dingsta. Jis reikalingas tam, kad ant jo būtų galima kelti tekstinę ir vaizdinę informaciją, ir ši neišsistumdytų į visus šonus, o gražiai sugultų lygegriačiomis linijomis. Taip pat jis praverčia ir tada, kai išvis nemokame nieko tiesiai padaryti. Taip pat reikėtų maketuojant atsižvelgti į šriftus. Internete galima rasti pavyzdžių, kokie šriftai tarpusavyje dera, o kokie pjaunasi. Žinoma, spalvos yra rizikingas dalykas, nes jos gali gerai tikti, o gali blogiau. Todėl taip pat verta kur nors pasižūrėti derinimo pavyzdžių.

Kas yra jūsų išskirtinumas?

Net ir tada, kai užsakomos vizitinės kortelės internetu su standartiniais šablonais, galima būti išskirtiniais. Juk vizitinės kortelės šablonai yra tarsi tuščios lentynos, o ką jūs į jas sudėsite – jūsų reikalas. Įkvepiančiai visada nuteikia kitų žmonių idėjos. Galima internete ieškoti, kokie yra kūrybingos vizitinės kortelės pavyzdziai.

Kaip matote, išskirtinumas šablono neturi. Jeigu norite būti išskirtiniai vizitinėje kortelėje, pirmiausiai turite žinoti, kuo išskirtiniai esate apskritai. Tai nereiškia kažkokio visiškai neįtikėtino dalyko. Tai gali būti tiesiog tas dalykas, kuris jūsų įmonę padaro patrauklia klientams. Gal labai greitai dirbate, gal ilgiau negu kiti, gal mokate daug kalbų, gal esate pačioje miesto širdyje ir pan. Norėdami sukurti originalią vizitinę kortelę, visada pirmiausiai pagalvokite apie tai, kodėl ir kas iš to, ir kaip jūs esate susiję su įmonės išskirtinumu. Patikėkite, tai iškart inspiruos tiek idėjų, tiek jų išpildymo būdų, kurios visos galės atsirasti jūsų idėjų sąsiuvinyje. O vėliau sugeneruosite ir vieną geriausią.

Profesionalų pagalba

Jeigu jaučiate, kad vizitinių kortelių maketai nėra jūsų stiprioji pusė, iškart kreipkitės į profesionalus. Yra žmonės, kuriems vizitinių kortelių spausdinimas ir visų parengiamųjų darbų atlikimas – tai duona kasdieninė. Kam tą duoną atimti ar ne? Jiems kortelių gamyba gali reikšti pragyvenimą, ir jie jums suteiks puikų rezultatą. O jums tai bus tik prastas bandymas kažką nuveikti, ir jokios naudos negavimas. Juk, kai įrengiate namą, tai nedarote visko patys? Negaminate baldų, šviestuvų, nevedžiojate elektros pats, nepadarote krosnies ir kitų dalykų, kuriems yra specialistai. Veikiausiai daugumą dalykų tiesiog padaro tam tikri profesionalai, na o jūs džiaugiatės, kad būtent savo darbe esate profesionalus ir ten galite toks ir išlikti, o už savo uždirbtus pinigus būtinai nusisamdote geriausius. Tad, jeigu su dizainu, maketavimu, redagavimu, spausdinimu neturite nieko bendro, jums visai neverta pradėti daryti tai, ko paprastai nedarote. Jums užtenka tik žinoti šiuos pagrindinius principus vien tam, kad galėtumėte susikalbėti su žmonėmis, kurių paslaugas užsakysite. Juk visada užsakymas yra kokybiškesnis, kai užsakovas tiksliai žino, ko nori.