Medicina / Sveikata

Kaip sulieknėti?

Viršsvorio priežastys

Spaudoje, televizijoje ir internete galime rasti daugybę būdų, kaip sulieknėti. Tiesa, prieš imantis dietų ar sporto verta išsiaiškinti priežastis, dėl kurių viršsvoris atsirado. Tik sužinoję priežastis galėsite nuspręsti, ką reikia daryti, kad svoris sumažėtų ir galėtumėte džiaugtis gražia figūra.

Fiziškai neaktyvus gyvenimo būdas

Vis daugiau žmonių rečiau sportuoja. Daugelis šiandien populiariausių profesijų specialistų dirba sėdimą darbą, o laisvalaikį taip pat leidžia neaktyviai. Taigi, dėl fizinio aktyvumo trūkumo atsiranda daugybė negalavimų. Bėgant metams prastėja širdies darbas, silpsta raumenys, blogėja laikysena, galiausiai – auga svoris.

Nesubalansuota mityba

Vis dažniau girdime, kad „nesveika mityba“ yra pagrindinė viršsvorio priežastis. Tiesa, tai nėra tiksliai priežastį nusakantis terminas. Daug tiksliau šią problemą apibūdina terminas – „nesubalansuota mityba“. Paprastais žodžiais tariant, kai iš maisto gauname daugiau energijos, nei panaudojame ar vartojame mūsų organizmui nepriimtinus produktus.

Vienas iš būdų, kaip galima nustatyti kokie maisto produktai yra tinkamiausi jūsų organizmui, išsiaiškinti savo kraujo grupę ir gaminius, kurie šiai grupei yra tinkamiausi. Galbūt sužinosite, kad galite gyventi be mėsos produktų, nes jūsų protėviai vartojo nedaug mėsos ar, kad be mėsos jūsų organizmas negali gerai funkcionuoti, nes tai būtinas jums produktas. Remiantis šiais duomenimis jau galima galvoti apie savo asmeninės dietos sudarymą ir būdus, kaip sulieknėti.

Tradicijos ir aplinka

Sakoma, kad niekaip neįtikinsi savo motinos ar močiutės, kad esi sotus. Tiesa, reikia prisiminti, kad sotumo jausmas ateina tik po 20 minučių. Taigi, jūs tikrai persivalgysite. Tokia nerašyta tradicija atkeliavo iš laikų, kai maisto trūkumas buvo įprastas dalykas. Žmonės sočiai pavalgyti galėdavo tik kelis kartus per metus. Visą kitą laiką jiems tekdavo daug fiziškai dirbti. Dėl to klausimas, kaip sulieknėti, jiems nebuvo aktualus.

Amžius

Bėgant metams keičiasi mūsų kūnas. Dėl senėjimo procesų sumažėja raumenys. Tai kūno dalis, kuri sunaudoja daugiausiai energijos. Taigi, nepanaudota energija keliauja į atsargą. Galiausiai, galite pastebėti, kad formos tapo apvalesnės. Tiesa, senėjimo nesustabdysite. Tiesiog stenkitės, imtis veiklų, kurios jums leis jaustis kuo geriau.