Žiniasklaida / Leidyba

Kaip sumaketuoti plakatą dingusiam gyvūnėliui?

Šiame straipsnyje pateiksiu 10 žingsnių, kaip turėtų būti atliekamas plakato maketavimas ir gyvūno paieška dingus naminiam augintiniui. Pastaruoju metu gana dažnai spaudoje tenka skaityti apie dingusius augintinius, taigi pamaniau, kad straipsnis gali būti visai naudingas.

Pirmas žingsnis – įsitikinkite, kad Jūsų gyvūnėlis tikrai dingęs. Gamindami plakatą iššvaistysite gana daug laiko ypač jei pasirodys, kad Jūsų kačiukas užsuko pas kaimynus pasisvečiuoti.

Antras žingsnis, prieš pradėdami palaktų gamybą susiraskite gyvūno nuotrauką, geriausiai spalvotą, be nuotraukos žmonės negalės žinoti, kad tai Jūsų augintinis. Nuotraukoje neturėtų matytis Jūsų vaikas. Vaikai nukreipia dėmesį nuo gyvūno.

Trečia. Piniginis atlygis visada skatina susidomėti, tačiau reikėtų būti atsargiems. Dažnai veislinius gyvūnus žmonės tiesiog pagrobia tikėdamiesi didelio atlygio, taigi plakatuose geriau nerašykite sumos, tiesiog paminėkit, kad radusiam ketinate atsilyginti ir derybų metu nuspręsite, kokia tai suma.

Ketvirtas žingsnis. Labai svarbu, kad maketuodami plakatą įrašytumėte gyvūno lytį, amžių, kailio ilgį, spalvą, išskirtines žymes.

Aiškiai nurodykite savo kontaktus, taip pat galite nurodyti regioną, kuriame galėjo dingti gyvūnas.

Šešta. Gera idėja nuotraukose naudoti, keletą gyvūno nuotraukų.

Septinta. Iškabinkite plakatus 1-3 kilometrų spinduliu aplink savo kaimynystę. Paprašykite leisti pakabinti skelbimus parduotuvėse ir kitose žmonių lankomose vietose.

Aštuntas žingsnis. Plakate nurodykite savo asmeninį numerį, kartais galite sulaukti ir apgaulingų skambučių iš žmonių norinčių užsidirbti pinigų, būkite atsargūs ir neleiskite savo vaikams atsiliepti į tokius skambučius.

Devintas žingsnis. Pasistenkite, kad informacija plakate būtų pateikiama skaniai. Nebijokite panaudoti spalvų. Taip pat išryškinkite pagrindinę plakato mintį naudodami dideles raides.

Dešimtas žingsnis. Atsiradus gyvūnui pasirūpinkite plakatų nukabinimu, galite kelis plakatus palikti ir ant jų užrašyti, kad gyvūnas rastas, taip būsite užtikrinti, kad nesulauksite nereikalingų skambučių, o galų gale žmonės mėgsta laimingas pabaigas.

Patarimai

Plakato maketavimo metu naudokitės kompiuteriu. Šis ištaisys paliktas klaidas, be to, naudodami spausdintuvą greitai galėsite pasigaminti daugybę skelbimo kopijų. Norėdami sutaupyti, galite keliauti į kopijavimo centrus, kuriuose gaminti kopijas su kopijavimo aparatu yra kur kas pigiau.

Rinkitės šviesų plakato foną. Tamsias raides ant šviesaus fono yra kur kas lengviau perskaityti. Gaminant plakatą naudojantis kompiuteriu geriausiai naudoti „Arial“ šriftą. Šis yra gana paprastas ir aiškiai perskaitomas, atkreipiantis dėmesį. Taip pat plakato apačioje telefono numerį galite užrašyti vertikaliai kelis kartus, tokiu būdu žmonės galės vieną numerį nusiplėšti ir turėti kartu.

Plakatuose nepersistenkite su žodžių kiekiu. Stenkitės, kuo aiškiau nusakyti problemą. Pateikiant gyvūno aprašymą geriausiai pateikti faktus punktų būdu, taip yra lengviau įsisavinti informaciją.

Yra sakoma, kad raudona spalva veikia neigiamai, tačiau tokiuose plakatuose ji gali atkreipti dėmesį ir priversti perskaityti Jūsų plakatą, todėl pagrindinę žinutę galite rašyti ir ryškiai raudonai.

Įsigykite papildymo kortelę, taip radus gyvūną galėsite tiesiog išmesti kortelę, o netinkami žmonės neturės Jūsų numerio.

Perspėjimai

Nesitarkite su geradariais susitikti savo namuose, kur Jums bus grąžintas gyvūnas, niekada negalite žinoti, kas per žmogus grąžina Jūsų augintinį.

Nepersistenkite su spalvomis, per spalvotas plakatas gali sutrikdyti ir būti sunkiai skaitomas. Galite panaudoti raudoną spalvą plakato rėmams, tai taip pat gali suveikti. Turint laiko galima pasigaminti keletą skirtingų variantų.

Plakatai yra vienas iš būdų siekiant surasti savo gyvūną, bet nepamirškite ir apie kitus kanalus. Internetiniai naujienų portalai teikia nemokamą galimybę paskelbti apie dingusius gyvūnus, nepamiškite pasinaudoti ir kitomis galimybėmis.