Medicina / Sveikata

Kaip sumažinti breketų keliamą skausmą?

Dantų breketai yra bene viena geriausių priemonių siekiant pagrąžinti savo šypseną. Vis dėlto ši priemonė yra gana skausminga. Didžiausias skausmas jaučiamas pirmosiomis dienomis. Šis svetimkūnis gali trinti dantenas ir žandus. Norint išvengti ar bent sumažinti skausmą reikėtų imtis kelėtos priemonių.

Užsidėjus breketus patartina skalauti burną vandenilio peroksido tirpalu. Šis padės pagreitinti burnoje atsivėrusių žaizdelių gijimą. Puodelyje sumaišykite vieną dalį vandenilio peroksido su viena dalimi vandens. Skalaukite burną 30 sekundžių, jokios būdais neprarykite tirpalo. Vandenilio peroksidą lengvai galite įsigyti artimiausioje vaistinėje.

Antras būdas palengvinantis skausmą yra ortodontinis vaškas. Jo galite įsigyti pas dantistą arba daugumoje vaistinių. Naudojant šią priemonę breketai tose vietose, kuriose trinasi į jūsų burnos audinius yra ištepami vašku. Tokiu būdu sumažinama metalo trintis į jūsų burnos audinius.

Trečia, įsigykite vaistų mažinančių skausmą. Patartina įsigyti nestipraus poveikio, du skirtingus preparatus. Vienas tokių galėtų būti „Ibuprofen“. Pasibaigus vieno poveikiui gerti kitą ir taip kartoti kol skausmas liausis.

Ketvirta, galite įsikasti į sušaldytą kramtuką. Šaldomų kramtukų galite įsigyti žaislų parduotuvėse ar vaistinėse. Įsigiję kramtuką įdėkite į šaldytuvą. Po valandos galite jį įsidėti į burną ir taip palengvinti skausmą.

Penkta galite naudoti specialų tepalą aptirpdantį dantenas, jei skausmas nesiliauja. Galima naudoti Orajel ar Abesol ženklų preparatą. Užsitepkite gelį ant piršto ir ištrinkite skaudančias vietas. Neskalaukite vandeniu. Burnoje jausite aptirpimą, paprastai gelio veikimas greitai baigiasi taigi procedūrą galite kartoti. Taip pat laikykitės instrukcijų, kurios būna įdėtos pakuotėje su vaistu.

Jei skausmas tampa nebepakeliamas apsilankykite pas savo dantistą. Kartais gaminant breketus įvyksta klaidų. Šie gali būti per dideli arba per stipriai suveržti, dėl ko jūs negalite normaliai valgyti ar net miegoti. Kitu atveju dantistas gali išrašyti receptinius nuskausminamuosius, kurie padės ištverti pirmąsias dienas.

Breketai jūsų burnoje yra svetimkūnis, kuris padeda pagrąžinti natūralią dantų liniją, taigi reikėtų žinoti, kad skausmo išvengti jums nepavyks. Vis dėlto jį įmanoma sumažinti. Pabaigai prisiminkime seną gerą posakį: grožis reikalauja aukų.

breketai