Medicina / Sveikata

Kaip susigrąžinti figūrą po gimdymo? Pradėk ir Tau pavyks! (1dalis)

Pradėk ir Tau pavyks! (1 dalis)

Kūno pokyčiai tapus mama

Prieš nėštumą kontroliuoti svorį buvo labai paprasta: jei priaugdavote šiek tiek svorio kelionėje ar per atostogas, Jūs tiesiog valgėte mažiau, sportavote daugiau, o papildomi kilogramai išnykdavo taip pat greit, kaip ir atsirasdavo. Paprasta.
Daugumai moterų kova su nėštumo metu priaugtu svoriu – kur kas didesnė problema. Per kelias pirmas savaites po gimdymo svoris krenta greitai. Tačiau likusio atsikratyti atrodo nebeįmanoma. Ateina laikas, kai kūdikis pradeda vaikščioti, ir Jūs suvokiate, kad nėštumas jau nebėra pasiteisinimas dėl kūno pokyčių.

5 kartus didesnė bėda

Lieknų įžymybių, laikančių rankose naujagimius, nuotraukos žurnaluose atrodo neįtikėtinos, tarsi jos nebūtų tokie pat žmonės kaip Jūs. Pasižiūrėjus į žymias mamas atrodo, kad numesti nereikalingus kilogramus po gimdymo yra vieni juokai. Tiesą sakant, tai nėra taip paprasta. Tai tikras iššūkis!

Greiti lieknėjimo būdai labai vilioja… Bet nepamirškite, kad nėštumo metu priaugote svorio ne dėl pasikeitusio gyvenimo būdo, kaip būna susiradus naują darbą ar valgant daugiau nei įprasta atostogų metu. Tai penkis kartus didesnė bėda. Nėštumas ir gimdymas per neįtikėtinai trumpą laiką (tik per devynis mėnesius) pakeičia:

 • kūno sudėjimą;
 • raumenų tonusą;
 • mitybos įpročius;
 • gyvenimo būdą;
 • emocinę būklę.

Nekreipdama dėmesio į bent vieną iš šių pokyčių, rezultatų niekada neišvysite.

Realūs lūkesčiai

Vėl turėti tokią figūrą, kokia džiaugėtės iki nėštumo, nebus lengva. Psichologų teigimu, dauguma moterų tikisi po gimdymo sulieknėti neįtikėtinai greitai. Jos mato, kaip žinomos moterys, dar nepraėjus trims mėnesiams po gimdymo, atrodo gražesnės ir lieknesnės nei buvo iki tol. Tokie lūkesčiai nėra realūs, nes įžymybės turi daug didesnes galimybes susigrąžinti turėtas kūno formas:

 • joms maistą gamina asmeniniai virėjai;
 • treniruotis padeda asmeniniai treneriai.

Taigi, viskas atrodo paprasta tik pasižiūrėjus į žinomas aktores.

Tyrimai rodo, kad 40 % moterų pasiekė buvusį svorį maždaug per 2 metus nuo kūdikio gimimo.

Kitos moterys po nėštumo taip ir neatsikratė papildomų 2 kilogramų, nors tai ir nėra daug. Antrą kūdikį pagimdžiusioms moterims po gimdymo prisidėjo vidutiniškai 4, o trečią kūdikį pagimdžiusioms vidutiniškai 6 kilogramai nepageidaujamo svorio.

Susigrąžinkite ankstesnę figūrą

Norint susigrąžinti iki nėštumo turėtą figūrą kyla klausimas: kaip numesti svorio? Dieta, padedanti greitai numesti svorio, ar viltys sulieknėti (nesiimant priemonių) nėra išeitis. Prieš pradėdama lieknėti turite suprasti, kad Jūsų kūnas ir gyvenimas pasikeitė.

Pasirinkite priemones, kurios padės Jums netekti nereikalingų kilogramų:

 • sveikesnė mityba;
 • intensyvesnės treniruotės;
 • kalorijų iš menkaverčio maisto ribojimas;
 • teigiamas požiūris.

Išsikelkite pasiekiamą tikslą. Turėtumėte netekti nuo 0,5 iki 1 kg svorio per savaitę. Tačiau nesijaudinkite, ypač iš pradžių, jei tai neįvyks. Vis tiek laikykitės nekenksmingos sveikatai dietos ir nuolat sportuokite.

Nuo to bus geriau ne tik Jums, bet ir Jūsų kūdikiui. Mičigano Universiteto atlikti tyrimai įrodo, kad moterys, kurios praėjus šešioms savaitėms po gimdymo pradeda intensyviai sportuoti, prisitaiko prie motinystės sukeltų pokyčių lengviau nei tos, kurios nesportuoja.

Ir tai nėra stebėtina, nes judėjimas spartina medžiagų apykaitą. Treniruotės yra galimybė geriau pažinti savo naują kūną, savo naują gyvenimą.