patarimai interjerui
Būstas

Kaip susikurti jaukesnius namus?

patarimai interjerui

Pasistačius naujus namus galima skirti juos pradėti įrengti. Plytinis ar jaukus karkasinis namas neturėtų būti tik vieta grįžti permiegoti naktį sugrįžus po darbų. Tarp kitko, nemažai psichologų pastebi, jog žmogus privalo gyventi tokioje aplinkoje kurioje jis jaučiasi saugus ir gali pilnai atsipalaiduoti.

Šiame straipsnyje mes pateiksime keletą patarimų jaukesniems namams susikurti – visa tai, neišleidžiant didelių pinigų. Nereikia net investicijų didžiulių investicijų į interjerą, tiesiog pakanka jūsų kūrybiškumo.

Šiltos spalvos sienoms

Kitas svarbus dalykas – būsto sienos. Dažnai interjero dizaineriai pastebi, jog naujų namų savininkai arba visiškai nesidomi arba tiesiog pakankamai neįvertina sienos spalvos reikšmės namuose.

Spalvos efektai gali būti tiek fiziniai, tiek psichologiniai. Dėl šios priežasties, namuose rekomenduojama rinktis ne per daug ryškias – o turinčias kiek šiltesnių atspalvių pvz.: ruda, oranžinė ar rausva.

Furnitūra ir užuolaidos

Vienas greičiausių būdų kaip suteikti namams daugiau šilumos ir jaukumo – tiesiog apkloti baldus ir furnitūra pagalvėmis ar dekiais. Pavyzdžiui minkštas šilkinis dekis ant sofos ar lovos suteiks ne tik grožio bet ir malonumo, o keleta pagalvėlių puikiai tiks skaitymui ar net miegui.

Kalbant apie užuolaidas, nemažai interjero ekspertų įvardija užuolaidas kaip elementą suteikiantį kambariui erdvės ir jaukumo, ypač jei pasirenkamos tamsesnio atspalvio užuolaidos.

Dar vienas patarimas – pietinėje pusėje esančius langus apdengti storesne užuolaida, o langams kurie gauna mažiau saulės – plonesnes. Tokiu būdu namuose visą dieną bus pakankamas kiekis natūralios šviesos iki pat vakaro.

Apšvietimas

Geresnei ir harmoningesnei atmosferai sukurti taip pat reikalingas tinkamas būsto apšvietimas. Šiuo aspektu, ekspertai pataria būtinai įsigyti šviesas kurioms galima reguliuoti šviesą. Apšvietimas padeda suteikti patalpoms išskirtinumo ir sukurti pageidaujamą efektą kambaryje.

Įsigijus reguliuojamuosius šviestuvus, šviesos kiekis galės būti reguliuojamas pagal reikalingumą – nepervarginti savęs bei kitų gyventojų. Jei rengsite miegamojo šviesas žinoma, reikėtų mažiau ryškumo, nei tarkime virtuvėje ar svetainėje.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą bendrų dalykų kuriuos galite padaryti įrengdami savo namus. Nors tai, viso labo, smulkmenos, tačiau rezultatas tikrai bus puikus – kurio pasekoje tikrai pajausite puikią atmosferą.