Skandinaviškos Kalėdos
Kultūra/Menas

Kaip suteikti namams Skandinaviškų Kalėdų įvaizdį?

Kasmet puošti namus, artėjant gražiausioms metų šventėms, jau tapo įprastu ritualu. Kalėdiniai žaisliukai, papuošimai ir dekoracijos – apgaubia mūsų namus jaukumu.

Šiame straipsnyje norėčiau atskleisti 10 patarimų, kaip puošti namus, kad juose tvyrotų tikra Skandinaviškų Kalėdų dvasia.

1. Naudokite natūralias medžiagas

Skandinaviški Kalėdiniai papuošimai išsiskiria savo natūralumu. Dekoruojant namus galima rinktis medieną, samanas, amžinus augalus, stiklą ir kitas natūralias medžiagas. Svarbiausia nepadauginti ir viską daryti skoningai.

2. Naudokite neutralias spalvas

Neutralios, blyškios spalvos – visa tai yra skandinaviškas dizainas. Balta, pilka ir natūrali medžio spalva suteiks jūsų namams skandinaviškų Kalėdų įvaizdį. Taip pat nepamirškite ir sodrios žalios spalvos, nes tai tik išryškins Kalėdų nuotaiką.

3. Kalėdų eglutė – krepšyje?

Būtent tai ir suteikia jūsų namams išskirtinumo ir priartina arčiau Skandinavijos. Krepšį rinkitės rotango ar jūros augalų pintą krepšį. Tačiau venkite medinių krepšių, jie neišryškins jūsų eglutės, kaip aukščiau minėti.

4. Švelnios šviesos

Nėra nieko jaukiau, nei švelni, jauki šviesa užpildanti kambarį. Būtent tokia šviesa ir suteikia namams skandinaviško dizaino. Galų gale, tai yra metų laikas, kuomet dienos šviesos matome mažiausiai. Sumaišykite ir suderinkite žvakes, virš baldų gražiai mirksinčias lemputes ir nuo lubų kabančius popierinius žibintus (geriausios formos žvaigždės).

5. Gražumas – paprastume

Didžiausią įtaką padarys tiesiog paprasčiausias dekoras. Griebkite amžinai žaliuojančią šaką, padėkite ją į paprastą, bet gražią vazą, pridėkite žvakę (arba keturias) ir vuolia, turite sau gražų, skandinavišką stalo ekspoziciją.

6. Nepamirškime ir rankų darbo

Visuomet, kai žiūrinėjame Skandinaviško dizaino nuotraukas, galime pastebėti, kad jose yra vienas pagrindinis akcentas – rankų darbo dekoracijos. Panaudokite šakas, mirguliuojančias lemputes ir ornamentus, kad sukurtumėte savo sienos ekraną. Taip pat, naudodami medžio dekoracijas galite sukurti savo advento kalendorių.

7. Supakuokite dovanas į pašto popierių

Atsisakykite spalvoto dovanų popieriaus. Jokių beprotiškų Kalėdų Senelio atspaudų, nieko blizgaus, tiesiog paprastos rudos pašto popieriaus pakuotės, sumaišytos su trupučiu paprastos juodos ir baltos spalvos. Taip pat, nenaudokite įprastos juostos. Tinkamiausias būdas puošti dovanas yra tiesiog paprasčiausia virvelė. Apvyniokite dovanas ja, tarsi įprasta dovanų juosta. Galite pridėti keletą gražių popierinių etikečių ir mažų žalumos gabalėlių.

8. Naudokite daug megztukų ir kailių

Įvairios tekstilės medžiagos suteikia milžinišką reikšmę skandinaviškam stiliui. Kalėdos nėra išimtis. Jaukumas yra svarbiausia, todėl išryškinkite tai stambiais mezginiais ir dirbtiniais kailiais.

9. Pridėkite geometrinių elementų

Skandinavai išsiskiria būtent geometrinėmis figūromis ir iš jų pagamintais elementais. Kalėdoms puikiai tinka žvaigždės, deimantai arba trikampiai, pagaminti iš storų linijų. Trikampiai, sujungti tarpusavyje, dažniausiai primena eglutės formą. Būtent tai išryškina Kalėdų dvasią.

10. Papuošimus kabinkite ant šakų

Jei namuose trūksta vietos, atsisakykite tradicinės eglutės. Galite tiesiog plikas šakas įmerkti į vazą ar papuošti neutralios spalvos ornamentais. Arba pakabinti šaką virš savo pietų stalo ir  ją papuošti dekoracijomis, kad gautumėte gražų, skandinavišką stalo vaizdą.

 Patarimai pabaigai

Taigi, pateikiau visus 10 patarimų, kaip puošti namus, kad jiems suteikti skandinaviškų Kalėdų įvaizdį. Nepamirškite, kad visuomet galima leisti pasireikšti fantazijai ir dekoruoti namus, kaip tik širdis geidžia, nesilaikant taisyklių.

Primename, kad visas gražiausias dekoracijas savo namams galite rasti https://bijunai-prienamo.lt