Automobiliai / Motociklai

Kaip tinkamai prižiūrėti generatorių, kad nereikėtų šalinti gedimų?

generatorių remontasPakeitėte automobilio akumuliatorių, tačiau jis vis tiek nuolat išsikrauna viduryje kelionės arba išvis nepasikrauna, o galbūt prietaisų skydelyje pastebėjote degantį generatoriaus ženklą? Generatorius – tai mechanizmas, kuris kuria automobiliui reikalingą elektros srovę, pakeisdamas mechaninę energiją į elektrą. Taigi, išryškėjus minėtiems požymiams arba girdint pašalinius garsus iš vietos, kurioje yra generatorius, rekomenduojama nedelsiant vykti į patikimą automobilių serviso centrą, kur atliekamas kokybiškas generatoriu remontas. Pateikiame dažniausius generatorių gedimus ir jų priežastis, kad žinotumėte, kada verta kreiptis į patikimą meistrą ir preliminariai žinotumėte, kokią detalę dėl vieno ar kito gedimo reikėtų keisti.

Kokie dažniausi generatorių gedimai?

• Jeigu esate muzikos mėgėjas, todėl savo automobilyje turite galingą garso sistemą, turėtumėte žinoti, jog tai gali daryti įtaką generatoriaus gedimų atsiradimui. Žinoma, prieš montuojant galingą garso sistemą, reikėtų pasikonsultuoti su autoserviso meistru dėl galingesnio generatoriaus, tačiau to neatlikus, rekomenduojama pristatyti automobilį į serviso centrą, tam, kad autoelektrikas atliktų generatoriaus patikrą ir prireikus, generatorius būtų suremontuotas arba pakeistas nauju, galingesniu.
• Jeigu generatoriaus lemputė užsidegė prietaisų skydelyje, greičiausiai bus nustatytas generatoriaus šepetėlių nusidėvėjimas ir pasiūlyta šepetėlius pakeisti į naujus.
• Įtampos relės perdegimas taip pat yra vienas iš dažniausių gedimų, dėl kurių auto generatoriu remontas yra būtinas. Remonto metu būtų pakeista įtampos reguliatoriaus relė.
• Girdite triukšmą, kurį galimai kelia generatorius? Tuomet autoelektrikas pakeistų generatoriaus guolius naujais ir problema būtų išspręsta.
• Užuodžiate, jog generatorius skleidžia degėsių kvapą arba girdite gaudimo garsus? Tai gali reikšti, jog sudegė statoriaus vijos arba įvyko trumpas sujungimas tarp apvijų, taigi, reikėtų pakeisti apvijas.
• Triukšmas, sklindantis iš generatoriaus taip pat gali reikšti, jog susidėvėjo laisvos eigos skriemulys, todėl reikėtų jį pakeisti.
• Kita dažna problema – starterio gedimai. Dažniausiai sugenda aplenkianti starterio mova, dėl to variklis neprasisuka. Kitas dažnas gedimas – starterio šepetėlio susidėvėjimas ir starterio apvijų išdegimas. Tokiu atveju reikėtų pakeisti starterio apvijas ir šepetėlius. Jeigu girdite, jog starteris leidžia pašalinius garsus, tuomet gali būti susidėvėjusios įvorės, kurias būtina kuo greičiau pakeisti, kad starterių, generatorių remontas nekainuotų brangiau.

Jeigu pageidaujate žinoti, kokia būtų generatoriaus remonto kaina, suvedę internete generatoriaus remontas vilnius, arba nurodę kitą miestą kuriame esantys serviso centrai domina, galėsite sužinoti preliminarią generatoriaus remonto kainą.

Kaip tinkamai naudoti generatorių?

• Tam, kad išvengtumėte generatoriaus gedimų, reikėtų tinkamai prižiūrėti diržo įtempimą. Diržas negali būti nei per laisvas, nei per daug įtemptas, tam, kad nenudiltų skriemulys arba guoliai neperkaistų ir nepersisuktų, o skriemulys nesulaužytų rotoriaus veleno.
• Generatorius turėtų būti apsaugotas nuo vandens, nes vandeniui užtiškus ant įkaitusio generatoriaus, gali įtrūkti apvijos, kitų dalių izoliacija, taip pat tilto plokštės gali būti paveiktos korozijos. Visa tai sąlygoja generatoriaus gedimą, tokiu atveju, greičiausiai tektų keisti ne generatoriaus detales, o visą generatorių.
• Generatorius turėtų būti apsaugotas nuo vandens, nes vandeniui užtiškus ant įkaitusio generatoriaus, gali įtrūkti apvijos, kitų dalių izoliacija, taip pat tilto plokštės gali būti paveiktos korozijos. Visa tai sąlygoja generatoriaus gedimą, tokiu atveju, greičiausiai tektų keisti ne generatoriaus detales, o visą generatorių.
• Itin svarbu atsargiai krauti akumuliatorius per kitą automobilį bei keičiant akumuliatoriaus bateriją, nesumaišyti minuso su pliusu. Kitu atveju, diodinis tiltas gali neatlaikyti didžiulės apkrovos ir sudegti, todėl bus reikalingas generatoriu remontas.