Gyvybingi plaukai dažniausiai yra tinkamos rūpesčio vaisius. Daug kalbama apie tinkamą kosmetikos pasirinkimą skirtingų plaukų tipams. Tačiau yra aspektų, kurie gali turėti ne mažiau neigiamos įtakos nei neproporcinga kosmetikos naudojimas – tai yra netinkama kosmetikos taikymo praktika.
Šio straipsnio fokusas yra teisingame plaukų kondicionieriaus ir plaukų šampūnų naudojime iš Beauty24.lt, kuris yra vienas iš svarbiausių kasdieninės priežiūros komponentų. Daugelis žmonių šiame procese daro rimtų klaidų, ir mes norime išsiaiškinti, kaip teisingai pasitelkti šį produktą.
Plaukų šampūnas, kondicionierius ir kaukė
Prieš atsakydami į klausimą, kodėl naudoti plaukų kondicionierių, susipažinkime su plaukų priežiūros ypatumais. Priežiūra prasideda nuo valymo, tai yra nuo šampūno. Gerą sruogų valymą užtikrina šampūne esančios veikliosios medžiagos, kurios taip pat gali gana stipriai veikti pačius plaukus. Plaunant plauko odelė nusišveičia (prieš tai pakyla žvyneliai arti vienas kito), todėl jie tampa pažeidžiami išorinių veiksnių.
Kondicionierius – produktas, kurio paskirtis sušvelninti (neutralizuoti) šampūno veikimą. Jis glosto plaukus (nuo jo įtakos nukrenta žvynai). Užtepus kondicionierių, šukos vėl tvirtai priglunda, kad sruogos būtų apsaugotos nuo pažeidimų džiovinant, naudojant formavimo priemones ir saulės spindulius.
Oro kondicionieriaus naudojimo principai yra paprasti
Turite pasirinkti gerą produktą, kuris tinka jūsų plaukams.
Turite žinoti, kada naudoti plaukų kondicionierių, kaip tinkamai juo tepti sruogas ir kaip dažnai naudoti plaukų kondicionierių.
Naudojimo būdas priklauso nuo to, kokią kosmetiką pasirinksite. Šiuo metu yra trijų tipų plaukų priežiūra po plovimo šampūnu:
- įprastas;
- neskalbiamas;
- gilus veiksmas
Taisyklingas naudojimas
Pagrindinės įprasto oro kondicionieriaus užduotys yra švelninimas ir apsauga. Tokie kondicionieriai apsaugo sruogelius džiovinimo ir karščio formavimo metu, apsaugo nuo neigiamos aplinkos veiksnių įtakos. Kosmetikos įmonės kuria produktus, kuriuose atsižvelgiama į skirtingų tipų plaukų ypatybes.
Kaip teisingai naudoti plaukų kondicionierių:
Plaukite plaukus šampūnu. Kondicionierius visada tepamas ant švarių plaukų po plovimo šampūnu.
Skalbimo procese būtina labai atsargiai sutepti šampūną ant sruogų ir masažuoti odą, kad būtų kuo mažiau pažeisti plaukeliai.
Šampūną nuplaukite vandeniu (vanduo turi būti drungnas arba vėsus). Saugiausia verpalų temperatūra yra iki 40°C. Plaunant nereikia šukuoti plaukų ir stengtis atskirti juos į sruogas.
Švelniai paspauskite siūlą. Niekada nesukite ir netrinkite rankšluosčiu. Kondicionieriaus tepimo metu sruogos turi būti ne šlapios, o drėgnos – tai svarbi veiksmingo veikimo sąlyga.
Užtepkite kondicionierių. Supilkite šiek tiek pinigų į delną (sunaudojimas priklauso nuo plaukų storio ir ilgio). Tada užtepkite pažeistus galus. Svarbu apdoroti kiekvieną sruogą, o tada paskirstyti gaminį per visą ilgį. Kondicionierius netepamas ant šaknų, nes gali užsikimšti plaukų folikulai, greitai užsiteršti galva.
Palikite produktą ant sruogų kurį laiką. Paprastai gamintojai ant pakuotės nurodo optimalų laiką, reikalingą norimam efektui pasiekti.
Plaukite plaukus po šiltu vandeniu, kol produktas bus visiškai išplautas. Išskalauti reikia tol, kol išnyks slenkančių plaukų jausmas. Atsargiai išgręžkite siūlą.
Nenuplaunamas kondicionierius
Tokios lėšos turi gerą privalumą – jų naudojimas žymiai sumažina gydymo procedūrų laiką. Skirtingų tipų sruogoms naudojami skirtingos sudėties, tekstūros ir veikimo kondicionieriai. Taigi, nepaklusniems garbanotiems ar storiems plaukams tinka kremai, kurie minkština ir tuo pačiu šiek tiek pasveria sruogelius. Purškiami kondicionieriai labiau tinka ploniems, tiesiems plaukams.
Kaip tinkamai naudoti nenuplaunamą plaukų kondicionierių:
- Viskas prasideda iš naujo nuo valymo procedūros. Reikia išplauti plaukus ir švelniai nusausinti rankšluosčiu, kad būtų ne šlapi, o drėgni.
- Jei naudojamas kremas, patogu iš pradžių nedidelį kiekį užtepti ant delno, o po to tepti sruogelius, paskirstant jas per visą ilgį (priemonė netepama ant galvos odos, šaknų). Purškiklį naudoti dar lengviau – reikia tolygiai purkšti per visą sruogelių ilgį.
- Norėdami geriau paskirstyti kondicionierių, galite naudoti šukas su retais dantimis.
Gilaus poveikio plaukų kondicionierius
Giluminiai kondicionieriai – tai balzamai ir kaukės, skirtos atkurti plaukų struktūrą, maitinti ir giliai drėkinti. Tokių lėšų naudojimo taisyklės:
- Sruogelius reikia gerai nuplauti šampūnu arba sudrėkinti vandeniu. Vanduo turi būti šaltas arba šiltas.
- Užtepkite didelį kiekį priežiūros priemonės. Kondicionierius turi padengti visą plaukų ilgį geru sluoksniu.
- Skirtingai nuo kitų kondicionierių, gilaus poveikio priemonės tepamos ir ant šaknų.
- Palikite kondicionierių kurį laiką (kol balzamo veikliosios medžiagos pradės veikti, reikia 3-5 min., kaukę reikia palaikyti 20-30 min.).
- Plaukus plaukite vėsiu vandeniu, kol kosmetikos gaminys bus visiškai išplautas.
Naudojimo dažnumas
Kondicionierius reikia naudoti po kiekvieno plaukų plovimo. Kaukės (giluminiai kondicionieriai) skirtos naudoti 1-2 kartus per savaitę. Be naudojimo reguliarumo, yra ir kitų plaukų priežiūros su kondicionieriais taisyklių:
- patartina naudoti natūralų produktą, kurio pagrindą sudaro natūralūs aliejai, kuriuose gausu vitaminų ir mikroelementų;
- svarbu produktą naudoti tik ant švarių plaukų, tai yra išplovus plaukus;
- būtinai naudokite oro kondicionierių, jei naudojate šiluminius prietaisus, plaukų džiovintuvą formavimui;
netepkite šaknų ir galvos odos kosmetikos priemonėmis (išskyrus gilią atkuriamąją priežiūrą) – taisyklė ypač galioja riebių plaukų savininkams; - šlapias sruogas galima šukuoti tik panaudojus kondicionierių, kad nepažeistumėte plaukelių.
Dabar jūs žinote, kaip dažnai naudoti plaukų kondicionierių, kaip teisingai jį naudoti, ir galite tinkamai pasirūpinti savo sruogų grožiu ir sveikata. Taip pat paruošėme jums straipsnį, kaip išsirinkti plaukų kondicionierių moteriai, vyrui, pažeistoms sausoms ir riebioms sruogoms. Didelį originalios plaukų priežiūros kosmetikos pasirinkimą rasite mūsų sveikatos ir grožio svetainės kataloge.
Informacijos šaltinis:
https://www.beauty24.lt