Automobiliai / Motociklai

Kaip užmontuoti padangą ant ratlankio?

Padangų montavimas paprastai geriausiai ir saugiausiai atliekamas automobilių servise. Profesionalus mechanikai su reikiama įranga padangą užmontuoja greičiau nei per minutę. Visgi gali nutikti ir taip, kad kada nors arti jūsų nebus jokio serviso ir jums patiems teks užmontuoti šią ant ratlankio. Šiame straipsnyje ir papasakosiu kaip atliekamas padangų montavimas.

Pirma, padėkite ratlankį ant kieto ir lygaus paviršiaus. Po to uždėkite ant jo padangą, taip kad ji liestų žemę toje pusėje kur stovite jūs, o kitoje pusėje kybotų ore. Beje, jei įmanoma padangos kraštus ištepkite muilu, alyva ar tepalu, taip ši lengviau užslys ant ratlankio. Taigi atlikus šiuos veiksmus pradėkime montavimą. Keliu prispauskite tą padangos pusę kuri yra ant žemės, o kitą pusę kybančia ore pradėkite spausti rankomis. Jūsų jėgos tūrėtų pakakti ir pusė padangos greičiausia atsidurs ant ratlankio, jei šis veiksmas nepavyksta pasikvieskite pagalbos.

Norint užmontuoti antrąją padangos pusę prireiks, kur kas daugiau pastangų. Jums reikės „L“ formos laužtuvo, ar tiesiog metalinio strypo. Įkiškite šį tarp ratlankio ir neužmontuotos padangos pusės, tada pradėkite lenkti link savęs. Spaudžiama dalis tūrėtų užšokti ant rato. Šį veiksmą kartokite tol kol visa padanga užsimontuos. Visgi reikėtų pastebėti, kad dažnai pradedant spausti vis kitą padangos vietą ankščiau užmontuotoji nuslysta. Taigi užmontuotas dalis reikėtų stipriai prispausti koja.

Uždėjus abi puses jums reikės pripūsti padangą. Atrodo visas darbas jau atliktas, tačiau šiame etape reikėtų būti labai atsargiems. Iš tikro padanga dar nėra užsimontavus ant rėmo. Pučiant šią atsiradęs spaudimas priverčia šios kraštelius užšokti ant ratlankio kraštuose specialiai padarytų griovelių. Visgi kartais dėl esamo per didelio spaudimo guma nušoka nuo rėmo ir gali pataikyti į jus. Taigi pirma, laikykitės saugiu atstumu nuo padangos ir antra, naudokite kompresinę pompą. Taip pat patarčiau iškarto nepūsti viso oro. Pripūskite 3/4 ir palaukite pora minučių, guma pati tūrėtų nuslysti į ratlankio griovelius. Jei ne, atsitraukę pabaikite pampuoti likusį orą.

Štai ir viskas. Po šių procedūrų šalia savęs tūrėtumėte tūrėti paruoštą ratą. Visgi kaip ir minėjau, padangų montavimas kur kas greičiau ir saugiau yra atliekamas automobilių servise, todėl esant galimybei keliaukite ten, ši procedūra tikrai nėra labai brangi.

padangų montavimas