Įvairenybės

Kaip vyksta plakatų gamybos procesas?

Plakatas – tai viena iš reklamos formų, kuriai galioja pagrindiniai reklamos kūrimo dėsniai. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines reklamos planavimo ir kūrimo proceso dalis. Atsižvelgus į visas šiame straipsnyje pateikiamas taisykles garantuotai padidinsite savo užsakomų ir kuriamų reklamų efektyvumą.

Koks reklamos tikslas? Kokią žinutę norite perduoti? Išpardavimas, naujos parduotuvės atidarymas, naujų prekių atvežimas – visa tai skirtingos žinutės. Žinutė reklamoje turi būti aiški ir paprasta, kad pro šalį einantis žmogus galėtų greitai suprasti reklamos prasmę ar net galėtų ją perduoti kitam žmogui, kuri žinutė taip pat yra aktuali.

Auditorija, kurią norima pasiekti? Ar žinote, kokią auditoriją norite pasiekti su savo kuriama reklama? Tikslinės auditorijos išsiaiškinimas yra vienas pirmųjų ir svarbiausių kiekvienos reklamos kūrimo žingsnių, nesvarbu ar tai kokybiškų plakatų gamyba ar vaizdo klipų ar reklamos radijui.

Kitas tikslinės auditorijos gryninimo etapas – segmentavimas. Tą pačią tikslinę grupę galima suskirstyti į dar mažesnes grupeles, kurioms aktualios kitos tos pačios prekės ar paslaugos savybės. Segmentavimas vyksta pagal geografinius, ekonominius, demografinius, psichologinius ir kitus jūsų verslo šakai svarbius kriterijus.

Kur kiekvieno segmento atstovai dažniausiai lankosi? Ne, nereikia daryti didelio tyrimo šia tema. Tiesiog paskambinkite savo draugui ar pažįstamam, kurį galite priskirsti konkrečiam segmentui ir paklauskite, kur jis ir jo draugai dažniausiai susitinka. Taip išsiaiškinsite, kokiose vietose galite pasiekti savo tikslinį vartotoją. Apsilankykite šiose vietose ir pats, apžiūrėkite ten esančius plakatus, kaip yra atliktas plakatų maketavimas, kokios dar reklamos matomos tose vietose. Pavyzdžiui madingos jaunimo kavinės dažnai turi mažas skelbimų lentas, kuriose yra daug ryškių plakatų.

Kaip tikslinė auditorija priima sprendimą pirkti? Tai sudėtingas klausimas, į kurį rasti atsakymą reklamos specialistui gali užtrukti ilgai. Reikia išnagrinėti visus įtakos sprendimo priėmimui turinčius veiksnius, kaip kaina, pardavimo vieta, galimybė atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis ar pasinaudoti nuolaidomis. Blogiausia, kai šiuos veiksnius bandoma išsiaiškinti sėdint biure prie kompiuterio ir ieškant informacijos internete. Geriausias ir vienintelis būdas eiti ir stebėti tikslinės auditorijos atstovus, kur jie dažniausiai lankosi.

Reklamos idėjos kristalizavimas. Jau turite sukaupę daug informacijos apie tikslinę grupę, ją esate suskirstę į smulkesnius segmentus ir žinote, kaip jie priima sprendimą pirkti. Pradėkime reklamos idėjos kūrimą. Geriausia pradėti nuo smegenų šturmo komandoje. Skirkite tam 45 minutes darbo laiko. Būtina, kad vienas iš dalyvių moderuotų diskusiją, o dalyvių skaičius neviršitų 6 žmonių. Šios diskusijos metu turi būti priimamos ir užrašomos visos idėjos. Jų vertinimu užsiimsite vėliau.

Po susitikimo vienas žmogus turi įvertinti ir išrinkti geriausias idėjas ir pradėti prototipo kūrimo darbus. Prototipas, tai supaprastinta reklamos idėja išdėstyta ant popieriaus ar kompiuterio ekrane. Maketavimas šiame etape nėra reikalingas. Užtenka, kuo paprasčiau perteikti pagrindinę idėją. Visa kita – dizaino kūrėjų užduotis.

Galiausiai, sukūrė galutinį reklamos variantą atlikite testavimą su tikslinei auditorijai priklausančiais žmonėmis. Pateikite jiems kelis variantus reklamos ir paklauskite, kuris jiems atrodo labiau atkreipiantis dėmesį, priimtinesnis ir įdomesnis. Šie atsakymai padės išsirinkti reklamos variantą, kurį bus galima užsakyti ir gaminti.

Taigi, iš pirmo žvilgsnio paprasta užduotis, kaip plakatų gamyba yra ilgas procesas. Tiesa, laikantis šiame straipsnyje patiekiamų rekomendacijų kiekvieno plakato atsiperkamumą galima pakelti net kelis kartus, nes bus pritraukta daugiau tikslinių vartotojų, kurie susidomės jūsų prekėmis ar paslaugomis. Toks turi būti kiekvienos reklamos tikslas.

Skelbimai