Verslas / Ekonomika

Kam reikalinga SEO analizė?

Planuojant pritraukti daugiau klientų iš paieškos sistemų pasinaudojant optimizavimu (SEO), pradžioje reikėtų atlikti seo analizę, kurios metu būtų galima išsiaiškinti silpniausias bei stipriausias svetainės vietas, išvengti bereikalingų optimizavimo darbų. Savaime suprantama, tai leistų sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų, o juk abu elementai itin svarbus kalbant apie seo, verslą ir tikslus.

SEO analizė yra atliekama gana greitai, priklausomai nuo svetainės sudėtingumo, puslapių bei kito turinio apimčių, anksčiau atliktų seo darbų bei gausybės kitų sudedamųjų dalių. Bendrai vertinant, seo analizė gali būti atlikta per kelias dienas, tačiau sudėtingoms interneto svetainėms ir jų rinkoms analizuoti net ir aukščiausio lygio specialistams prireikia kelių savaičių.

Seo analizė būtina kiekvienai interneto svetainei, kurios savininkui rūpi ne tik rezultatas, bet ir sugaištas laikas. Atlikus seo analizę galima sutaupyti net kelis mėnesius bereikalingų seo paslaugų. Pavyzdžiui, jei svetainė pagal keletą antraeilių raktažodžių yra pirmose pozicijose jau kurį laiką, o tai nėra pastebima ir įvertinama iš anksto, šiems raktažodžiams skiriamas toks pats dėmesys kaip ir tiems raktažodžiams, kuriuos tikrai būtina optimizuoti. Jau aukštose pozicijose esančius raktažodžius reikėtų vertinti visai kitaip, atlikti kitokias optimizacijas.

Be abejo, savo darbą išmanantys seo specialistai teikdami seo paslaugas analizę įtraukia, tačiau dėl visa ko reikėtų užklausti seo kompanijos atstovo ar specialisto – ar seo analizė tikrai įeina į jų teikiamas paslaugas. Jei tokia paslauga neįeina į bendras paslaugas ar bent neteikiama ir nepasiūloma papildomai, vertėtų ieškotis kito seo specialisto.