Pirkiniai / Paslaugos

Kam šventės, kam pardavimai?

Šventės, pasak senuolių, susikaupimo, susitikimo su artimaisiais ir susimąstymo metas. Tuo tarpu remiantis šiuolaikinės visuomenės stebėjimais – šventės yra išaugusio vartojimo laikas. Remiantis oficialiais viso pasaulio prekybos centrų duomenimis sudarėme pačių didžiausių ir didžiausio skaičiaus žmonių sutinkamų švenčių sąrašą.

Naujieji metai – tai didžiausia šventė daugeliui pasaulio žmonių. Nereikia pažinoti daug užsieniečių ar kiekvienus Naujuosius metus pasitikti kitame pasaulio mieste. Įsitikiname, kad Naujieji metai yra švenčiami daugelyje pasaulio šalių stebėdami televizijos ekraną. Atrodo, kad kiekvienais metais viso pasaulio šalys varžosi, kas įspūdingiau sutiks Naujuosius metus. Kartu su Naujausiais metais beveik trečdalis pasaulio gyventojų pamini ir Šv. Kalėdas – Kristaus gimimo metą.

Vis dėl to per didžiąsias šventes švenčia ne visi. Kavinės, barai ir kitos pasilinksmino vietos dirba, nes per šventes per vieną naktį uždirbama daugiau nei per kelias savaites ne sezono metu. Tuo tarpu prekybos centrai nenoriai pripažįsta, kad buitinė technika dažniausiai perkama būtent šiuo metu. Būtent prieš Kalėdas ir Naujuosius metus daugelyje vakarų pasaulio valstybių yra perkama buitinė technika.

Tuo tarpu Kinijoje ir keliose mažesnėse Azijos valstybėse didžiausia šventė – Kinų naujieji metai. Vis dėlto ten vyrauja kitokios tradicijos ir palyginti nedidelė gyventojų dalis leidžia sau tokį patį gyvenimo būdą, kaip Europiečiai ar Šiaurės Amerikos gyventojai. Tai lemia kitokia, gilias šaknis turinti kultūra ir kitokios dovanų įteikimo tradicijos. Vis dėl to smulki buitinė technika ten populiari dovana.

Antra pagal svarbumą Vakarų pasaulio šventė – Velykos. Jungtinėse Amerikos valstijose pagal prekybos centrų pelną ši šventė varžosi su Helovynu. Kai kurie šaltiniai teigia, kad šiais metais pagal pardavimus Helovynas net aplenkė Velykas. Vis dėlto abi šios šventės yra kitokios – per jas dovanomis nėra keičiamasi. Visi mėgaujasi skaniais patiekalais, šeimos ar draugų kompanija ar skaniais saldainiais. Tuo tarpu prekybos centrų per šias šventes suteikiamos palankesnės sąlygos – nuolaidos, galimybė pirkti išsimokėtinai be pabrangimo ir kiti pasiūlymai pagyvina prekybą brangesnėmis prekėms, kaip buitinė technika, net automobiliai ar namai.

O kada jūs perkate buitinę techniką?

buitinė technika