Pirkiniai / Paslaugos

Kaminu sistemos

Kaminų sistemos kuria saugius ir šiltus namus

Nėra namų be dūmų – skelbia liaudies išimtis. Jei nėra be dūmų, vadinasi, nėra ir be kaminų… Visiems aišku – pasistatai kokį pečių, išsimūriji kaminą, pasikapoji malkų ir jau gali ramus laukti žiemos. Deja, ne viskas taip paprasta. Kai stogas jau uždengtas ir langai sudėti, ateina laikas pasirūpinti šildymu, kurios viena iš dalių – kaminu sistemos. Be gerų kaminu, nebus ir malonių šiltų valandėlių savuose namuose…

Grėsmės dėl kokybės

Kaminu sistemos
Kaminu sistemos

Daugeliui atrodo, kad svarbiausias – patikimas, kokybiškas, galingas pečius. O kanalas, per kurį išrūks dūmai, paliekamas likimo valiai. Išmūrijama bet kaip, geriausiu atveju, įstatomas nerūdijančio plieno įdėklas ir baigta – šildymo sistemos įrengimas paruoštas. O iš tiesų nekokybiškas įrengimas gali grasinti tokiomis bėdomis kaip dūmų sklidimas į išorę, netgi kambarius, kuriuose gyvenama, ar sienų sugadinimas. Kaminas po ilgesnio naudojimo gali imti ir tiesiog pradėti lydytis. Na o blogiausia, kas gali nutikti, tai įsiplieksti ugnis kamino viduje ir išplisti į namą. Kai kurie įsistato nedegančias duris į patalpą, kurioje pastatytas pečius, tačiau visai nepagalvoja pasirūpinti kaminų sistemos patikimumu ir apsauga nuo gaisro.

Svarbi kaina

Kaip ir perkant bet kokį kitą daiktą, pirkėjams labai rūpi kaminu sistemos kaina. Ekspertai sako, kad šio svarbaus elemento kaina turėtų būti įtraukta į bendrą šildymo sistemos sąmatą. Ne tik pečių reikia rinktis apgalvotai, bet ir įrengti, kiek leidžia finansai, geresnę visą sistemą. Tai reiškia, kad ir pats kaminas, ir kaminu ideklai, ir net vamzdžiai, kuriais šiluma pasieks radiatorius, turėtų būti kuo patikimesni.

Saugos reikalavimų atitikimas

Žinovai aiškina, kad kaminu sistemos turėtų atitikti Europos sąjungos reikalavimus ir turėti Lietuvos priešgaisrinės saugos sertifikatus. Jeigu kaminu sistemos pažymėtos CE ženklu, tai reiškia, kad jos tikrai atitinka Europos sąjungos iškeltus aukštus standartus. Tokius gaminius galima drąsiai rinktis ir neabejoti jų kokybe. Tokie rodmenys kaip kokybės kontrolės sertifikatas  ISO 9001:2000 ir aplinkos apsaugos sertifikatas ISO 14001: 2004 irgi reiškia kaminų sistemos patikimumą. Tad pastebėję šiuos ženklinimus, galite būti tikri ir produktų patikimumu.

Planavimas iš anksto

Geriausia, kai statant namą, visa šildymo sistema numatoma ir suplanuojama kruopščiai iš anksto. Tarkime, ar jums bus reikalingas židinys? Ar jam reikalinga techninė konstrukcija neis per arti medinių pertvarų ar sandūrų? Visa tai patartina apmąstyti kuo anksčiau. Tačiau net ir nesant kamino ant tavo stogo dangos, o norint turėti židinį, įrengti jį įmanoma. Pavyzdžiui, metaliniai kaminai įrengiami ir namo viduje, ir išorėje, ir svarbiausia – jau pastačius namą. Planavimas iš anksto svarbus visais aspektais. Tarkime, koks bus reikalingas kamino aukštis ir skerspjūvis? Be to, jei sename name keičiate pečių, tai reikia atminti, kad verta pasidomėti ir kokio tiksliai kamino jums reikės. Gali nutikti taip, kad pečius gerai neveiks vien todėl, kad kaminas bus per silpnas.

Klauskite žinovų

Be abejo, įvairių kaminu sistemos privalumus geriausiai išaiškins ekspertai, parduodantys arba pečius, arba kaminu sistemas. Apskritai kaminai gaminami iš skirtingų medžiagų. Tarkime, kaminai is blokeliu ir kaminai iš plytų smarkiai skiriasi. Jų specifiką taip pat geriausiai paaiškins ekspertai, todėl drąsiai klauskite, aiškinkitės visas subtilybes. Tik tuomet išsirinksite geriausią jums sistemą.

Vaikai patars geriausiai?

Turbūt geriausiai kamino svarbą žino vaikai. Kuo platesnis ir tvirtesnis jis bus, tuo smagiau ir lengviau juo nusileis į namus Kalėdų Senelis. Pasirūpinkite, kad jis neužstrigtų pusiaukelėje ar – baisu ir pagalvoti – neužsidegtų pačiame kamine. Tam kaminu sistemos ir reikalingos – saugiems, linksmiems namams, į kuriuos dovanos krenta tiesiog pro kaminą!