Kaminai užsikemša suodžiais (kreozotu). Kreozotas – lipnus rudas skystis susidarantis degimo metu dėl nekokybiškų malkų, blogos kamino traukos ar neteisingai eksploatuojamo šildymo katilo.
Pablogėjus kamino traukai malkos katile pradeda silpnai degti. Dauguma vartotojų tokiais atvejais atidaro oro sklendę taip padidindami oro kiekį į katilą. Katile pakyla temperatūra ir kaminas gali „užsidegti”: pasigirsta nemalonus ūžesys ir įsiplieskia liepsna. Temperatūra gali pakilti iki 900-1000 oC . Tai net šiais laikais tampa dažna gaisro priežastimi.
Geram šildymo katilo veikimui reikia teisingai įrengto ir švaraus kamino, bei naudoti apie 20% drėgnumo malkas, kurios turi būti ne per smulkios ir ne per didelės. Negali būti labai tankiai sudėtos į katilą. Nes mažiau deguonies patenka tarp malkų ir dėl šios priežasties jos silpniau dega.
Kūrenant teisingai ir kokybiškomis malkomis pagal daugumos katilų gamintojų rekomendacijas katilą reikia valyti kas 2-3 sav.
Degimo metu iš malkų išsiskiria vanduo ir įvairios dervos(kreozotas) kurios limpa prie katilo sienų ir vėliau atlieka izoliatoriaus vaidmenį. Kreozoto sluoksnis storėja, malkos dega, bet nešildo. Dervų sluoksnis neleidžia karščiui pasiekti katilo paviršiaus.
Vaizdžiai tai suprasti padės pažiūrėjus į elektrinio virdulio kaitinimo elementą. Tik ten kalkių sluoksnis ilgina vandens užvirimo laiką ir didina elektros sąnaudas.
Dėl nereguliaraus katilų valymo pas daugelį vartotojų katilai užteršti 1-2 mm storio suodžių (kreozoto)sluoksiu. Nesunku paskaičiuoti kiek energijos ir pinigų paverčiama dūmais. Ir tai dar ne viskas – suodžių sluoksnis trumpina ir katilo tarnavimo laiką nes sendina metalą. Pakanka atvejų kai po 3-5m. katilas būna nepataisomai susidėvėjęs nors jo tarnavimo laikas 8-12m.
Visada verta kreiptis –KAMIKANA Tel.8651 22232