Paskolos

Kas daro įtaką žmonių finansiniams sprendimams?

Kasdien kiekvienam žmogui tenka priimti įvairius sprendimus. Vieni iš dažniausiai atliekamų ir svarbiausių sprendimų yra finansiniai. Su jais susiduriame kasdien nuo pat vaikystės, kai tėvai duoda arbatpinigių ir tęsiasi, kol vis dar gauname pensiją. Šiame straipsnyje aprašysime kelis didžiausią įtaką šiems, finansiniams sprendimams turinčius veiksnius.

paskola internetu

Pajamos

Žinoma, kad tai, kiek uždirbate turi didžiausią įtaką jūsų sprendimams. Kiekvienas žmogus prieš atlikdamas pirkimą įvertina, kiek turi pinigų ir ar gali juos tam skirti. Dažniausiai savo pajamas turime įvertinti patys, o jei perkate išsimokėtinai ar imate paskolą, jūsų piniginės turinį patikrina ir bankų sistemos. Bankams svarbu, kad galėtume įvykdyti finansinius įsipareigojimus.

Finansiniai įsipareigojimai

Materialus turtas: namai, butai, automobiliai ar įvairios paskolos (paskola internetu, lizingas ir pan.) yra finansiniai įsipareigojimai. Visi šie pavadinimai jūsų finansinėje suvestinėje yra su minuso ženklu. Kuo daugiau turite tokių įsipareigojimų, tuo mažiau lieka finansinės laisvės. Tuo tarpu jei neturite paskolų ar materialaus turto, galite daugiau skirti savo kasdieniams poreikiams.

Nedarbas

Nedarbas šalyje stipriai atsiliepia visos valstybės gyventojų gerovei. Pastebima, kad mažėjant užimtumui krenta vartojimas visoje šalyje. Jei žmonės bijo, kad gali prarasti darbą, jie pradeda atsidėti daugiau pinigų, kuriuos vėliau galėtų panaudoti išgyvenimui. Taip pat nedarbas gali turėti įtakos nusikalstamumo augimui ir mokesčių surinkimui.

Recesija

Dėl įvairių priežasčių vartojimas svyruoja apie 1 procentą. Tuo tarpu didesnis net iki keliolikos procentų vartojimo kritimas vadinamas recesija.

Kai sumažėja vartojimas, verslo organizacijos yra priverstos mažinti gamybos mastus, galiausiai atleisti darbuotojus. Tai daugeliui žmonių atsiliepia iš blogosios pusės. Tiesa, stebėjimai rodo, kad recesijos ar ekonominio nuosmukio metu išauga gimstamumas. Tam turi įtakos ir valstybės vykdoma gimstamumo skatinimo politika.

Nuostatos ir įsitikinimai

Kiekvienas turime iš tėvų ir aplinkinių perimtų įsitikinimų ar įvairių nuostatų, kurias formuoja visuomenės informavimo priemonės (televizija, radijas internetas). Svarbiausia, kad daugelis įsitikinimų yra tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su mūsų finansiniais sprendimais. Remdamiesi jomis mes atliekame finansinius sprendimus. Nuostatų pavyzdžiai: “skolintis yra blogai”, “per Kalėdas būtina pirkti brangias dovanas” ir pan.