Paskolos

Kas iš kaimynų yra pasiskolinę

greitieji kreditai akcijosŠiandien pabandysime patvirtinti arba paneigti mitą, kad greitieji kreditai, akcijos pasiskolinimo yra labai populiarūs, ir kad vos ne kas trečias žmogus Lietuvoje yra pasiskolinęs pinigų. Padarysiu paprastai – nuvažiuosiu į savo gimtą miestą, ir pažiūrėsiu, kaip ten žmonės gyvena, kiek tarp mano kaimynų yra populiaru greituju kreditu akcijos.

Artimiausi kaimynai

Mūsų teritorija ribojasi su Onos ir Petro namais, ir ten greitieji kreditai, akcijos yra pasirodę jau ne kartą. Vyras yra gana gerai uždirbantis, nors, kaip pats sako, metams bėgant ir ten pinigų mažai. Kainos kyla, o valstybinio darbo alga, net ir kylant pareigose – ne. Todėl tenka dar papildomai įrengti visokius verslus, bandyti iš kažkur prasimanyti daugiau pinigų. Visgi, nors vyras aprūpina šeimą ir būtinais daiktais, ir pramogomis, ir kelionėmis į užsienį, žmona nesijaučia nei labai laiminga, nei gyvenanti pinigų pertekliuje. Jie gyvena tradicinėje patriarchalinėje šeimoje, kur vyras yra šeimos galva, bet kartu ir kumštis. Moteris kartais net paprasčiausiems savo poreikiams neturi nė skatiko, todėl ir jai kartais, norint nupirkti rūbų vaikams ar sau, tenka pasiskolinti.

Kaimynai kitoje gatvės pusėje

Čia gyvena vyresnio amžiaus moteris Irena, kuriai greituju kreditu akcijos taip pat pažįstamos. Moteris į sklypą ir sodo namą užsuka tik vasaromis, tačiau čia paskui ir prasikapsto visą dieną su malonumu. Deja, negali pasidžiaugti geru darbu ir puikiomis perspektyvomis, vaikus taip pat yra užauginusi beveik viena. Taigi, ji net ir iš mūsų yra skolinusis pinigų, kai dar ten gyvenome, ir kai turėjome galimybę tokius dalykus padaryti, taip padėti jai. Tačiau ką padarysi, čia gyvenimas juda savo tėkme, moteriai reikia kažkaip sudurti galą su galu, todėl ir jai kartais tenka tokie dalykai, ir jai kartais paskolos tampa vienu iš gyvenimo šaltinių.

Viename gale

Jeigu imti teritoriją pagal šiaurės – pietų ašį, tai šiaurėje esančių žmonių mes beveik nepažįstame, nežinome, ar ten kažkam aktualu greitieji kreditai, akcijos. Gal taip, o gal ir ne. Tačiau mes visada pavydžiai žiūrėdavome pro tvorą į jų gražias mašinas, kažkokius labai jau gražiai užaugusius vaikus. Deja, niekada su jais išvis nebendravome. Pavydėjome tik to, iš mūsų pusės atrodančio darnaus gyvenimo. Gal namo, kuris yra daug geresnis negu mūsų, gal vietos, gal gerų automobilių. Tačiau nežinome nieko apie juos. Jie mums visada buvo svetimi, nes savo elgesiu kelis kartus parodė tokius dalykus, kad mums iš karto nebesinorėjo su šiais arogantiškais žmonėmis prasidėti. Visgi, jų gyvenimo istorijai esant nežinomai, negalime atsakyti ir dėl paskolų – ar jie yra jų turėję, ar ne.

Kitame gale

Čia gyvenantys žmonės yra tiesiog paskendę skolose. Tačiau net abejoju, ar jiems tikrai padėtų greitieji kreditai, akcija. Nors jų vyriausia dukra jau yra to ragavusi, ir žino, kas yra greitieji kreditai, akcija internetu. Šie žmonės daro didelius posūkius gyvenime, kuria verslus, investuoja labai gausiai. Visas miestelis kalbėjo, kad jie turi pusę milijono skolos tada, kai žlugo jų sukurta įmonė. Tačiau jie net neplanuoja taupyti, nes tai turbūt jiems siejasi su vargšų žmonių mąstymu. Savo skoloms ir problemoms padengti jie suranda didelius sprendimus, investavimą į dar didesnę riziką, o gal naujo verslo sukūrimą, o gal vyrą iš Turkijos, už kurio ištekėjus, gauni ir labai daug turtų.