El. Parduotuvės

Kas ta „varliuko poza” ir kodėl ji svarbi vaikui būnant nešioklėje?

nesioklesVaikus nešioti yra neišvengiama. Tai nuostabus potyris kiekvienų tėvelių gyvenime –  vaikus nešiojame nuo pat gimimo, vieni mažiau, kiti – daugiau. Labai svarbu, kad nešiotumėte patirdami džiaugsmą, o ne kančią ir skausmus, juk nešiojimas stiprina Jūsų ir Jūsų vaiko ryšį, nuramina mažylį, maitinančioms mamoms – skatina pieno gamybą, mažyliui nešiojimas atveria visai kitą pasaulį – jis tiria naują aplinką iš saugaus mamos/tėčio glėbio, sužino daug naujų dalykų, nepatirdamas atskirties sukeliamo streso, jam nereikia verkti, norint pasikviesti artimuosius.

Nešiojimą būtina suderinti su malonumu t.y. nešioti lengvai, neapkraunant savo stuburo bei turint laisvas rankas! Taip, tikrai įmanoma nešioti vaiką neužimtomis rankomis- parinkus tinkamą nešioklę.

Nešioklė suteiks Jums laisvę daryti viską, ką darėte iki kūdikio gimimo, neįkalins namuose, nereikės taikytis prie kūdikio miego rėžimo, nereikės kaskart nešti sunkaus vežimėlio. Tačiau yra labai svarbi sąlyga nešioklė turi būti sveika, saugi ir ergonomiška. Daug kur esate girdėję frazę, kad kūdikiui saugiausia padėtis nešioklėje, kai suformuojama „varliuko poza“. Kas gi ta „varliuko poza“ ir kodėl ji tokia svarbi?

Kiekvienas kūdikis, dėl buvusios padėties pilvelyje, gimsta šleivomis kojytėmis. Taip jiems patogiau susiriesti paskutinėmis mamos nėštumo savaitėmis, vis mažėjant vietos gimdoje. Kūdikio kojyčių pozicija mamos pilve dar vadinama „varliuko poza“ – kojytės išskleistos į šonus, sulenktos per kelius. Ši įgimta šleivakojystė natūraliai išaugama ir savaime išnyksta vaikui vystantis.

Vaikui gimus ir vėlesniais mėnesiais, atėjus gydytoja nuolat tikrina, ar vaiko klubai vystosi taisyklingai, tad nuolat klubus tarsi palanksto, pasuka sulenkus per keliukus, taip grąžindama kūdikio kojytes į „varliuko pozą“.  Jei kūdikiui įtariama klubų displazija, kitaip – įgimtas klubo išnirimas, rekomenduojamas specialus platus vystymas – kai kojytės nuolat palaikomos plačiai, jas fiksuojant specialiu įtvaru ar vystyklu.

Natūralu, jog norite nešioklės, kuri saugotų vaiką nuo galimų komplikacijų, nekeltų grėsmės taisyklingam klubų sąnarių vystymuisi. Būtinai rinkitės nešynę, kurioje vaikas galėtų būti jam natūralioje „varliuko pozoje“. Netiks tokios nešynės, kurios kojytes nukreipia tiesiai žemyn, kai kojytės kabo iškištos per nešynės (kitaip vadinamo „kengūriuko“) ertmes. Netiks ir tokia nešynė, kurios nugarėlė kieta, tarsi su porolono atlošu.

„Varliuko poza“ nešioklėje reiškia, kad vaikas sodinamas ant plataus juosmens diržo (ar juostos), jo kojytės išskleidžiamos plačiai, apkabina mamos ar tėčio liemenį, sulenkiamos per keliukus. Geriausia, jei nešynė savo audiniu uždengia (apgaubia) vaiko kojas iki pat kelių – taip užfiksuojate poziciją, vaikui patogu ilgai būti nešynėje nespaudžiamas jo kryžkaulis. Taisyklingai vaikas nešiojamas tokiose nešioklėse kaip Manduca, BOBA 4G, BOBA Wrap, Amazonas Carry Sling, Smart Carrier ir pan. Atkreipkite dėmesį į vaiko kojyčių padėti minėtose nešioklėse!

 

Bent pirmuosius 4-5 mėnesius nešiokite vaiką būtent „varliuko poza“, nes šie mėnesiai yra patys svarbiausi dubens kaulų, kryžkaulio ir stuburo stiprėjimui, formavimuisi.